كشف چهار ميليارد ريال اموال سرقتي از يك باند سارقان در سلماس

اروميه - ايرنا - فرمانده انتظامي آذربايجان غربي گفت: با تلاش ماموران، اموال سرقتي به ارزش چهار ميليارد ريال از يك باند چهار نفره سارقان در سلماس كشف و ضبط شد.

سردار محمد شرفي روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: ماموران انتظامي سلماس در پي وقوع چندين فقره سرقت منزل، موضوع را با جديت دنبال كرده و به سرنخ هايي از فعاليت يك باند در اين رابطه رسيدند.

وي اضافه كرد: پس از بررسي هاي تكميلي، ماموران پليس موفق شدند چهار نفر عضو اين باند را در مخفيگاهشان دستگير كرده و اموال سرقتي آنها را نيز در همان محل كشف كنند.

وي اظهار كرد: در بازرسي از مخفيگاه اين افراد، اموال سرقتي از جمله يخچال، فرش، تلويزيون، كامپيوتر، لپ تاپ، اوراق بهادار و طلا به ارزش چهار ميليارد ريال كشف و ضبط شد.

فرمانده انتظامي آذربايجان غربي ادامه داد: اعضاي اين باند در بازجويي هاي صورت گرفته به انجام 16 فقره سرقت منزل اعتراف كردند.

سردار شرفي با اشاره به سابقه دار بودن اين سارقان گفت: علاوه بر دستگيري و تحويل اعضاي باند به مراجع قضايي، دو خودروي مربوط به اين افراد نيز توقيف شد.

وي همچنين از دستگيري يك نفر سارق و يك نفر مالخر در نقده خبر داد و افزود: از اين افراد نيز 400 ميليون ريال اموال سرقتي شامل لوازم منزل كشف شده است.

وي اضافه كرد: سارق اين اموال، از اهالي سردشت بود كه در نقده اقدام به سرقت مي كرد.

وي اظهار كرد: اين متهم نيز به انجام 19 فقره سرقت در نقده اعتراف كرد.

سرقت از جمله معضلات اجتماعي به شمار مي رود كه در يك سال گذشته مورد توجه فرماندهي انتظامي آذربايجان غربي قرار گرفته و در همين راستا قرارگاه تشديد مبارزه با سرقت در استان راه اندازي شده است.

8137/2093