فرماندار بابل با خانواده هاي سانحه ديده پرواز مشهد به ساري ديدار كرد

ساري-ايرنا؛ فرماندار بابل شب گذشته به همراه مدير عامل جمعيت هلال احمر مازندران، مدير كل حمل و نقل و پايانه هاي استان ، معاونين و تني چند از مسئولين شهرستاني با خانواده هاي سانحه ديده پرواز مشهد به ساري در اين شهرستان ديدار كرد.

به گزارش روابط عمومي فرمانداري بابل؛ در اين ديدار قاسم سليماني ، همسر مرحومه معصومه پور عليجان كه به همراه دوفرزندش از مسافران اين پرواز بوده و در بازگشت در سوادكوه دچار حادثه شدند؛ گفت: پس از اينكه هواپيما ماهان بر فراز فرودگاه ساري رسيد با اعلام خلبان به دليل نامناسب بودن شرايط جوي و نبود ديد كافي در فرودگاه مقصد، ساعت 1:30 دقيقه بامداد مجبور به فرود اضطراري در فرودگاه مهرآباد شد.

وي گفت: براي تعدادي از مسافران كه قصد عزيمت به ساري را داشتند از سوي شركت ماهان تقاضاي اتوبوس اختصاصي اين شركت شد ولي بعلت عدم امكان چنين چيزي از سوي شركت مربوطه از شركت مسافربري سير و سفر تقاضاي اتوبوس گرديد و اين عده به‌وسيله اتوبوس عازم ساري شدند كه متأسفانه در ميانه راه اتوبوس بعلت نقص فني و ناشناس بودن راننده نسبت به اين جاده (با توجه به اظهارات راننده) دچار حادثه شد و تعداد13نفر از مسافران جان خود را از دست دادند.

وي با بيان اينكه شركت هواپيمايي ماهان با توجه به فرود اضطراري هواپيما در فرودگاه مهرآباد مسئوليت مستقيم در جابجائي اين مسافران در درجه اول با هواپيما ودر صورت اضطرار مسافران با خودروهائي مطمئن دارد،ابراز اميدواري كرد تا مسئولان استان و در راس آنها استاندار مازندران و نمايندگان مردم استان در مجلس شوراي اسلامي نهايت تلاش خويش را جهت شناسائي مقصران اين حادثه وحشتناك و تاسف بار داشته باشند تا ديگر بار شاهد از دست دادن عزيزان اين مرز و بوم به دلايل واهي و غير مسئولانه نباشيم.

وي همچنين از پليس راه ناجا و جمعيت هلال احمر استان به جهت حضور به موقع در سر صحنه و انتقال حادثه ديدگان به بيمارستان امام خميني(ره) شهرستان ساري تقدير كرد .

در ادامه اين ديدار مسئولان با حضور در منزل زنده ياد مهندس اورنگ طلوعي از بازماندگان اين مرحوم دلجوئي كردند.

در اين ديدار هم خانواده مرحوم طلوعي خواستار شناسائي عوامل اين غفلت شده و از مسئولان خواستند بدون هيچ گونه تسامح و تساهل با مقصران اين حادثه برخورد گردد.

در حاشيه اين ديدار مهندس رجب ملائي رئيسي،معاون استاندار و فرماندار ويژه شهرستان بابل ضمن تسليت به خانواده آن دومرحوم و تقاضاي غفران الهي براي مرحومين در خصوص تحقيقات بعمل آمده از سوي پليس راه استان گفت: ضعف عملكرد راننده اتوبوس و نقص فني خودرو از دلايل عمده ي اين حادثه اعلام شد.

وي ضمن ابراز همدردي اعلام كرد حتما از طريق مراجع ذيربط پيگير ماجرا خواهيم بود.

اتوبوس اسكانيا از ناوگان شركت مسافربري سير و سفر حامل مسافران پرواز مشهد ــ ساري شركت هواپيمايي ماهان در منطقه سوادكوه به كوه برخورد كرد كه 13 تن از مسافران آن كشته و 18 نفر ديگر زخمي شدند.ك/1

/18997328

سرخط اخبار استان‌ها