يك ميليون و 200 هزار نفر در قم تحت پوشش طرح سلامت قرار مي گيرند

روزنامه شاخه سبز در شماره هشتم ارديبهشت ماه خبري با عنوان يك ميليون و 200 هزار نفر درقم تحت پوشش طرح سلامت قرار مي گيرند را درج كرده است.

دراين خبر آمده است: مرتضي آقاحسني روز دوشنبه در نشست خبري كه همزمان با هفته سلامت و به منظور تقدير از فعالان عرصه سلامت استان قم در محل دانشگاه علوم پزشكي اين استان برگزار شد با تأكيد بر اينكه بايد اهداف لازم در حوزه بهداشت و درمان روشن شود، بيان كرد: افزايش سطح سواد سلامت افراد يكي از نكات مهم است كه بايد مورد توجه قرار گيرد.

وي با اشاره به شعار پيشگيري بهتر از درمان است بيان كرد: اگر مردم سواد خود در بخش سلامت را بالا ببرند خودشان قطعا ماده غذايي مناسب را انتخاب مي‌كنند و مواد غذايي ناسالم به دليل عدم تقاضا خود به خود وارد بازار مصرف نمي‌شود.

رييس مركز بهداشت استان قم با اشاره به اجراي طرح تحول نظام سلامت در استان قم بيان كرد: اين طرح در كل استان قم و با زيرپوشش قرار گرفتن يك ميليون و 200 هزار نفر اجرا مي‌شود و در حال حاضر اين طرح در مرحله سرشماري است.

وي بيان كرد: به جاي اينكه به دنبال تشويق مردم و خيرين براي ساخت بيمارستان و افزايش تخت‌هاي بيمارستاني باشيم بايد فرهنگ مردم در زمينه ارتقاي سلامت را افزايش دهيم تا نياز به بيمارستان و مراكز درماني كاهش يابد.

آقاحسني بيان كرد: خيرين مي‌توانند به ساخت پايگاه‌هاي بهداشت نيز اقدام كنند زيرا اين پايگاه‌ها آموزش‌هاي لازم براي پيشگيري از بيماري‌ها را ارائه مي‌دهند كه مي‌تواند در ارتقاي سلامت افراد موثر باشد.

رييس مركز بهداشت استان قم در پايان از رسانه‌ها تقاضا كرد تا در زمينه اجراي طرح سلامت در بخش بهداشت و انعكاس اخبار آن فعاليت پررنگ‌تري داشته باشند. ك/1

7406/ 6133/