۸ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۱۰:۵۴
کد خبر: 81587844
۰ نفر
افزايش تدابير امنيتي در كنيا

تهران – ايرنا – پليس كنيا اعلام كرد كه به دنبال دريافت تهديدهايي از سوي گروه تروريستي الشباب تدابير امنيتي را در سراسر اين كشور تشديد كرده است.

به گزارش خبرگزاري شينهوآ، پال وانجاما فرمانده پليس نايروبي روز گذشته (دوشنبه) هشدار داد كه گروه تروريستي الشباب اعلام كرده كه قصد دارد نقاطي را به ويژه در شهر نايروبي هدف حملات گسترده قرار دهد.

وي در بخشنامه اي ضمن اشاره به اين مساله كه الشباب اعضاي ويژه اش را براي حمله به مكان هاي عبادت، دانشگاه ها و بازارها اعزام كرده است، افزود: پارلمان كنيا در نايروبي نيز يكي از اهداف احتمالي الشباب است.

فرمانده پليس از آژانس هاي امنيتي خواست تا با افزايش تدابير پيشگيرانه و جمع آوري اطلاعات، سطح امنيت اهداف ذكر شده را افزايش دهند.

منابع آگاه پليس كنيا اعلام كردند كه تدابير امنيتي در تاسيسات و مراكز دولتي نيز تشديد شده است.

گروه تروريستي الشباب وابسته به القاعده از زمان مشاركت نظاميان كنيايي در عمليات نظامي سومالي عليه اين گروه در سال 2011ميلادي، وعده داده است كه نايروبي را هدف حملات خود قرار مي دهد.

اين گروه تروريستي تاكنون در حملات متعددي نظاميان و شهروندان كنيايي را به قتل رسانده است. يكي از آخرين نمونه ها، حمله به دانشگاه گاريسا بود كه در حدود 150 كشته بر جاي گذاشت.

خاورم**9156**7074**1566