شمخانی: بازبینی راهبردها و سازوكارهای مقابله ای در نیروی انتظامی ضروری است

تهران- ایرنا- نماینده رهبر معظم انقلاب و دبیر شورای عالی امنیت ملی گفت: تغییر ماهیت تهدیدات و اجتماعی شدن بستر شكل گیری مخاطرات امنیتی، ضرورت بازبینی در راهبردها و سازوكارهای مقابله ای در نیروی انتظامی را اجتناب ناپذیر كرده است.

به گزارش ایرنا از روابط عمومی شورای عالی امنیت ملی، علی شمخانی بعدازظهر امروز -یكشنبه- در بیستمین همایش سراسری فرماندهان و مسوولان نیروی انتظامی با قدردانی از تلاش ارزنده فرماندهان، كاركنان و مسوولان سختكوش نیروی انتظامی به ویژگی های منحصر به فرد این نیرو شامل اولویت دادن به اخلاق، فرهنگ سازی هنجارها، وجود انگیزه های عالی خدمت صادقانه به مردم و انقلاب اسلامی اشاره كرد.

وی خاطرنشان كرد: تامین امنیت پایدار و حفظ آرامش شهروندان نیازمند تقویت توان و ارتقای بهره وری و اثربخشی در نیروی انتظامی است.

شمخانی افزود: برای مقابله با تهدیدات نرم، اتكای صرف به بودجه و امكانات كافی نبوده و لازم است توان نرم كشور به عنوان منبع اصلی و جوشان اراده ملی به صورت هوشمندانه برای پیش برندگی كشور و بازدارندگی موثر به كارگیری شود.

دبیر شورای عالی امنیت ملی خاطرنشان كرد: یكی از ابعاد جنگ نرم مشغول سازی ظرفیت و فكر نخبگان و نیروهای تخصصی به مسائلی جزئی و حاشیه است و نیروی انتظامی باید با حفظ هوشیاری در تراز راهبردی، نیازها و اولویت های اصلی را شناسایی و به آنها بپردازد.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی تنها سبزپوش عرصه نظم و امنیت صرف نیست بلكه ناظم و امنیت بخش فرهنگ و تربیت است و از این حیث باید پیوسته در مرزهای دانش، برای انجام ماموریت های تخصصی خود قرار داشته باشد.

نماینده رهبر معظم انقلاب امنیت و اقتدار امروز كشور را دستاورد تلاش خالصانه دولت، مردم و نیروهای مسلح كشور در شرایط حساس منطقه دانست و افزود: بدون شك تكفیری ها و تحریمی ها برای خدشه دار كردن محیط امنیتی ایران برنامه دارند و دلیل ناكامی آنها، ثبات سیاسی و اجتماعی و اقتدار نهادهای دفاعی، امنیتی و انتظامی است.

شمخانی مسیر مذاكرات را مورد اجماع ملی دانست و تاكید كرد: موافقان و منتقدان هر دو یاری دهنده و دلسوز نظام هستند و با تعامل و همفكری منجر به كسب منافع حداكثری و مقابله با خدعه های طرف مقابل خواهند شد.

سیام(3)**1058**م.ب/1449

سرخط اخبار سیاست