یك خودروی ناشناس سه نظامی صهیونیست را در بیت المقدس زیر گرفت

تهران -ایرنا - یك خودروی ناشناس شنبه شب با زیر گرفتن سه نیروی پلیس رژیم صهیونیستی در شهر بیت المقدس، آنها را زخمی كرد.

به گزارش ایرنا به نقل از مركز اطلاع رسانی فلسطین، این حادثه شنبه شب در منطقه الطور در بیت المقدس اشغالی رخ داد. جراحات دو تن از این افراد وخیم گزارش شده است.

منابع محلی در بیت المقدس گفتند كه نیروهای اشغالگر توانسته اند عامل این حمله را دستگیر كنند. هنوز علت و انگیزه این حمله اعلام نشده است.

مركز اطلاع رسانی فلسطین همچنین با اشاره به اوضاع ناآرام سرزمین های اشغالی، از درگیرهای های شدید میان نیروهای اشغالگر و جوانان فلسطینی در برخی از مناطق بیت المقدس در پی خودداری این رژیم از تحویل پیكر شهید «علی ابو غنام» به خانواده اش خبر داد.

براساس این گزارش، در شهر «الطور» زادگاه این شهید در شرق مسجد الاقصی نیز درگیرهای شدیدی میان جوانان فلسطینی و نیروهای امنیتی رخ داد و نیروهای امنیتی در واكنش به آن اقدام به پرتاب بمب های صوتی و گاز اشك آور و گلوله های پلاستیكی به سوی شهروندان فلسطینی كردند.

همچنین در قدس اشغالی جوانان مقاومت خانه اریل شارون نخست وزیر سابق رژیم اشغالگر را در شهر قدیمی بیت المقدس با بمبهای آتش زا هدف حمله قرار دادند كه در پی آن درگیری های شدیدی میان آنها و نظامیان صهیونیست رخ داد.

همچنین در جریان درگیرهای شدید در «سلوان» در جنوب شرقی مسجد الاقصی، جوانان فلسطینی اقدام به پرتاب كوكتل مولوتوف به سوی یكی از شهرك های صهیونیست نشین كردند. در پی این حمله سربازان رژیم صهیونیستی با گلوله های پلاستیكی و گاز اشك آور به شهروندان فلسطینی حمله كردند.

اوضاع در فلسطین اشغالی درپی شهادت «علی محمد ابوغنام» جوان 17ساله فلسطینی در نزدیك یك ایست بازرسی در شمال شهر قدس بار دیگر بحرانی شده است.

خبر شهادت این جوان فلسطینی موجی از اعتراض های ضدصهیونیستی را در كرانه باختری و قدس اشغالی درپی داشته است.

شب گذشته نیز یك جوان فلسطینی كه قصد داشت با عملیات شهادت طلبانه به صهیونیست ها حمله كند، با ضرب گلوله نظامیان صهیونیست به شهادت رسید.

همزمان با تشدید درگیری ها، محمود عباس رییس تشكیلات خودگردان فلسطین در سخنانی تصریح كرد كه اقدامات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی ها بی پاسخ نمی ماند.

شبد**1480** 2023

سرخط اخبار جهان