۵ اردیبهشت ۱۳۹۴،‏ ۲۳:۱۳
کد خبر: 81584761
۰ نفر
اخبار متنوع از گوشه و كنار استان گلستان

گرگان - ايرنا - اطلاعيه دفتر نماينده ولي فقيه در گلستان درباره نشر مطالب مربوط به آيت اله نورمفيدي، تأكيد استاندار گلستان بر همكاري با استانداري آذربايجان شرقي، افتتاح 116 خانه بهداشت، كشف 1900 كيلوگرم مواد مخدر، رشد 15 درصدي بودجه امسال شهرداري هاي گلستان و نائب قهرماني رزمي كار گلستاني در مسابقات كيك بوكسينگ قهرماني جهان در تركيه، بسته خبري روز شنبه ايرنا مركز گلستان است.

روابط عمومي دفتر نماينده ولي فقيه در استان گلستان و امام جمعه گرگان روز شنبه در اطلاعيه اي اعلام كرد: نظر به اين كه گاه و بيگاه در مطبوعات و رسانه هاي مجازي مطالبي در نقل قول از حضرت آيت اله نورمفيدي منتشر مي گردد بدين وسيله به اطلاع مي رساند مطالب مربوط به حضرت آيت اله نورمفيدي زماني قابل استناد خواهد بود كه صرفا در پايگاه اطلاع رساني به عنوان تنها مرجع رسمي دفتر معظم له منتشر شود.

از رسانه هاي ارتباط جمعي درخواست مي شود در نشر اخبار و مطالب مربوط به نماينده ولي فقيه در استان گلستان دقت لازم را مبذول و از بازنشر مطالب غيرمعتبر اجتناب نمايند.***

استاندار گلستان در ديدار با استاندار آذربايجان شرقي ضمن ارائه گزارشي از اوضاع اقتصادي و صنعتي استان گلستان و برشمردن برخي پتانسيل هاي موجود براي سرمايه گذاري به خصوص در صنايع، از استاندار آذربايجان شرقي خواست با توجه به تجربيات درازمدت صاحبان صنايع در اين استان و صنعتي بودن آن با حضور در گلستان راه هاي همكاري هاي دوجانبه مورد پيگيري قرار گيرد.

حسن صادقلو در اين ديدار همچنين بر زمينه هاي موجود در تأسيس برخي خطوط توليد تراكتورهاي گروه صنعتي تراكتورسازي تبريز در گلستان اشاره كرد.

در اين ديدار رييس سازمان صنعت، معدن و تجارت و رييس اتاق بازرگاني گلستان گزارشاتي را ارائه و بر آمادگي بخش هاي خصوصي و صنايع استان در پذيرش تجربيات موجود در استان آذربايجان شرقي تأكيد كردند.

در ادامه اسماعيل جبارزاده استاندار آذربايجان شرقي ضمن برشمردن برخي ويژگي هاي صنايع سنگين و صنعتي بودن اين استان در سطح كشور بر آمادگي همكاري با صاحبان صنايع در گلستان تأكيد كرد.

وي همچنين ضمن اعلام آمادگي كامل اين استان در همكاري و انتقال تجربيات صنعتي و فني با همتايان گلستاني، اين حركت را نويدبخش مسير توسعه فني و صنعتي استان گلستان برشمرد.

در پايان طرفين توافق كردند در آينده نزديك با هماهنگي هاي قبلي اتاق هاي بازرگاني و خانه صنعت و معدن دو استان با حمايت استانداران بتوانند توافقات فيمابين را عملياتي و سند همكاري هاي دو استان در بخش هاي مختلف را تدوين كنند.***

رييس دانشگاه علوم پزشكي گلستان اعلام كرد: با طرح تحول سلامت در استان 116 خانه بهداشت افتتاح شد.

دكتر تقي رياحي افزود: در تمامي مراكز بهداشتي 430 قلم داروي مورد نياز بيماران وجود دارد.

وي با بيان اين كه 240 پزشك متخصص تمام وقت در بيمارستان‎هاي گلستان مقيم هستند، اضافه كرد: با طرح تحول سلامت مناطق محروم و كمتر برخوردار مورد توجه قرار گرفته و تعرفه‎ها به گونه‎اي است كه متخصصين، مناطق محروم را (براي كار) ترجيح مي‎دهند.

وي با بيان اين كه هشت ميليون نفر در كشور دفترچه بيمه سلامت دارند، ادامه داد: اين دفترچه بسياري از دغدغه‎هاي مردم را در مراجعات درمان كاهش داده است.***

دبير شوراي هماهنگي مبارزه با مواد مخدر گلستان گفت: پارسال يك هزار و 900 كيلوگرم انواع مواد مخدر در اين استان كشف و ضبط شد.

سيداحمد حسيني افزود: با كشف اين ميزان مواد مخدر از سوي مأموران نيروي انتظامي، 9 هزار و 378 نفر دستگير و 47 باند توزيع منهدم شد.

وي اظهار كرد: سال گذشته اقدامات خوبي در مقابله با ورود و عرضه مواد مخدر در گلستان صورت پذيرفت و طي فعاليت هاي نيروي انتظامي استان دو باند تهيه و توزيع مواد صناعي شيشه منهدم شد كه از اين دو باند بالغ بر 14 كيلوگرم شيشه كشف گرديد.***

مديركل دفتر امور شهري و شوراهاي استانداري گلستان از تصويب بودجه سال 94 شهرداري هاي استان خبر داد و گفت: رقم بودجه نسبت به سال مالي 93 از رشد 15 درصدي برخوردار است.

عبدالرضا چراغلي، رقم بودجه مصوب امسال شهرداري هاي گلستان را سه هزار و 485 ميليارد و 623 ميليون ريال ذكر كرد و گفت: بيشترين مبلغ بودجه تصويبي در سال 94 مربوط به گرگان به مبلغ دو هزار و 50 ميليارد ريال و كمترين ميزان مربوط به شهر سنگدوين به مبلغ هشت ميليارد و 500 ميليون ريال است.

وي افزود: در بين شهرداري هاي گلستان، شهرداري فراغي با 117 درصد و مزرعه با 161 درصد رشد بيشترين ميزان افزايش را دارا بوده و شهرهاي گميشان و بندرتركمن نيز داراي كمترين ميزان رشد بودجه هستند.

وي ادامه داد: بيشترين نرخ رشد درآمد وصولي نيز نسبت به بودجه تصويبي در سال 93 مربوط به شهرداري هاي تازه تأسيس از جمله شهرهاي سنگدوين، مزرعه، فراغي و تارتار عليا است.***

استاندار گلستان در ديدار با رييس هيات مديره و مديرعامل راه آهن كشور ضمن تقدير از فعاليت هاي اين شركت، خواستار سرعت بخشيدن به اقدامات راه آهن در استان شد.

حسن صادقلو در اين ديدار بر لزوم فعاليت هاي بيشتر در ايستگاه اينچه برون و استقرار نمايندگي راه آهن و ساير دستگاه هاي مرتبط در آن تأكيد كرد.

وي همچنين ارائه طرح جامع مورد نياز راه آهن در منطقه اينچه برون و نيز تعيين تكليف بدهي هاي راه آهن در تعهدات صورت گرفته به صاحبان زمين مورد عمليات در مسير راه آهن اينچه برون را ضروري دانست.

استاندار گلستان همچنين خواستار شتاب بخشي در آغاز عمليات اجرايي راه آهن گرگان - مشهد حَسَب دستور رياست جمهوري شد.

صادقلو گفت: با توجه به اهميت فعاليت راه آهن در شكل گيري فعاليت ساير ادارات در اينچه برون، لازم است اداره كل راه آهن از لحاظ نيرو و امكانات مورد حمايت بيشتري قرار گيرد.

در ادامه محسن پورسيدآقايي معاون وزير و مديرعامل راه آهن كشور به اقدامات راه آهن طي سه ماه اخير اشاره كرد و نوسازي واگن هاي مسافري و به كارگيري واگن هاي مسافري در مسير گرگان به اينچه برون را از جمله اين اقدامات برشمرد.

وي همچنين در اين زمينه به شروع عمليات بازسازي و بهبود 35 كيلومتر ريل در مسير بندرگز به قره تپه، تجهيز فني ايستگاه اينچه برون و اتصال به شبكه سراسري اشاره كرد.

به گفته وي تهيه پيش طرح جامع اوليه ايستگاه اينچه برون، گرفتن اعتبار و طي شدن مناقصه ديواركشي حريم راه آهن در اينچه برون از ديگر اقدامات مهم در اين مدت بوده است.

معاون وزير، رييس هيات مديره و مديرعامل راه آهن كشور در ادامه حمايت همه جانبه از مديريت اداره كل راه آهن شمال شرق به لحاظ اهميت بين المللي اينچه برون را مورد تأكيد قرار داد و در مورد درخواست هاي استاندار قول پيگيري و اقدام را داد.***

استاندار گلستان از فعاليت گروه صنعتي تراكتورسازي تبريز ديدن كرد.

حسن صادقلو در اين ديدار، ضمن گفتگو با مسئولين كارخانه پيرامون امكان و زمينه همكاري دوجانبه خصوصاً در بخش تأمين ادوات مورد نياز بخش كشاورزي استان گلستان بحث و تبادل نظر كردند.

مسئول گروه صنعتي تراكتوري سازي تبريز در اين ديدار گزارشي از توليدات و تحولات جديد پس از اعمال تحريم هاي اتحاديه اروپا ارائه كرد.

استاندار گلستان نيز به نيازهاي استان خصوصا تراكتورهاي برنجي و گندمي اشاره و اظهار اميدواري كرد كه با امكانات خاص و توجه به شرايط اقتصادي و مالي كشاورزان، زمينه بهره گيري بيشتر از توليدات اين گروه كه در توسعه كشاورزي استان هايي چون گلستان اثر دارد فراهم گردد.

در ادامه رمضان بهرامي رييس اتاق بازرگاني، صنعت، معدن و كشاورزي گلستان با اشاره به مشكلات كشاورزان در تأمين ادوات كشاورزي از جمله تراكتور، به تمايلات بخش هاي خصوصي در سرمايه گذاري در توليد تراكتور و مذاكرات صورت گرفته با ساير كارخانجات خارجي نيز اشاره كرد.***

پيمان پقه رزمي كار اهل شهرستان آق قلا در وزن 54 كيلوگرم بخش بزرگسالان مسابقات كيك بوكسينگ قهرماني جهان در تركيه بر روي سكوي دوم ايستاد و مدال نقره بر گردن خود آويخت.

وي بلافاصله پس از اين مسابقات به تهران آمد تا در تمرينات تيم ملي ايران براي آماده سازي مسابقات جهاني الجزاير كه دو ماه ديگر برگزار خواهد شد، شركت كند.

پقه از رزمي كاران موفق شهرستان آق قلاست كه در رشته هاي مختلف رزمي مانند كيك بوكسينگ، موي تاي، ووينام، رزم آوران و حركات نمايشي افتخارات زيادي كسب كرده است؛ مدال هاي رنگين زيادي را به گردن آويخته و بارها نام آق قلا را در مسابقات كشوري بر زبان ها جاري ساخت.

***

سامانه ارتباط الكترونيكي پرونده ها بين دستگاه قضايي و پليس رسما آغاز به كار كرد.

معاون آمار و انفورماتيك دادگستري كل گلستان در مراسم راه اندازي اين پروژه گفت: با راه اندازي اين سامانه از اين پس، رفت و برگشت پرونده ها بين كلانتري و دادسراها به حداقل مي رسد.

حجت الاسلام سيدمحسن رسولي افزود: كلانتري ها، پرونده را از طريق سيستم براي شعب دادسرا ارسال مي كنند و قضات نيز پس از مطالعه و بررسي پرونده، دستورات قضايي لازم را از طريق سيستم به كلانتري مي فرستند.

وي تصريح كرد: هم اكنون اين سيستم سه كلانتري را در گرگان به شعب دادسرا متصل كرده است.

وي گفت: حداقل مزيت اين سيستم اين است كه با جلوگيري از رفت و آمد بي مورد افراد، در وقت و نيروي انساني صرفه جويي مي شود و از اطلاله دادرسي مي كاهد.

رسولي افزايش امنيت پرونده ها را از ديگر مزاياي اين سامانه عنوان و اعلام كرد: قرار است تا پايان امسال اين سامانه در سراسر استان راه اندازي شود.***

مدير روابط عمومي سازمان نظام مهندسي ساختمان گلستان از تجليل كودكان برگزيده مسابقه نقاشي با عنوان خانه ايمن، خواب راحت و كاهش مصرف انرژي خبر داد.

محمد كيقبادي گفت: اين مسابقه با هدف ترويج مقررات ملي ساختمان كه يكي از وظايف اصلي نظام مهندسي ساختمان است، در رده سني كودكان 7 تا 11 سال برگزار شد.

وي افزود: پس از اعلام فراخوان و پايان آن تا اسفند سال گذشته، قريب به 300 اثر با موضوعات مذكور به دبيرخانه جشنواره ارائه شد.***

در حكمي از سوي شهردار گرگان علي كلاته به مدت دو سال مديرعامل سازمان تاكسيراني گرگان شد.

پيش از اين بيژن مومني به عنوان مديرعامل سازمان تاكسيراني گرگان بود.***

آزمون كتبي ششمين دوره مسابقات قرآن و حديث سوم ارديبهشت با حضور طلاب مدارس علميه استان در مدرسه علميه امام صادق (ع) شهرستان گرگان برگزار شد.

معاون تبليغ و تهذيب حوزه علميه استان گفت: مرحله اول اين دوره از مسابقات به صورت حفظ يك، 5، 10، 20 و كل قرآن و اين دوره نيز به صورت كتبي در رشته هاي تفسير قرآن، معارف حديث و ادعيه، حفظ موضوعي قرآن و حفظ حديث برگزار گرديد.

حجت الاسلام مهدي فندرسكي يادآور شد: مرحله كشوري مسابقات قرآن و حديث، 17 تا 19 ارديبهشت در همدان برگزار مي‌شود.

3014/6159/6203