۳۱ فروردین ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۱۰
کد خبر: 81578569
۰ نفر
ظریف: همه تلاش خود را برای توقف كشتار در یمن به كار می بریم

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه گفت: ما عمیقا نگران كشتار مردم بی دفاع و بی گناه یمن و تخریب زیرساخت های این كشور هستیم و همه تلاش خود را برای توقف این كشتار به كار می بریم.

به گزارش ایرنا از اداره كل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه، فیصل مقداد قائم مقام وزیر امور خارجه سوریه كه در تهران به سر می برد، بعد از ظهر امروز (دوشنبه) با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و گفت وگو كرد.

در این دیدار طرفین در خصوص مسائل دو جانبه، منطقه ای و بین المللی به رایزنی و تبادل نظر پرداختند.

ظریف در این دیدار با اعلام حمایت و قدردانی از دولت و ملت سوریه در مقابل تروریست های مورد حمایت بیگانگان، بر ضرورت ادامه گفت وگوها میان دولت سوریه و معارضان غیر تروریست تاكید كرد.

در ابتدای این دیدار قائم مقام وزیر خارجه سوریه با ابلاغ بهترین درودهای رییس جمهور، وزیر خارجه و مردم سوریه به دولت و ملت ایران از حمایت های جمهوری اسلامی ایران از دولت و مردم سوریه قدردانی كرد.

وی همچنین با ارایه گزارشی از آخرین تحولات میدانی جنگ با تروریست ها به ویژه در اردوگاه یرموك، در خصوص گفت وگوهای اخیر دولت با نمایندگان اپوزیسیون در مسكو گزارش مبسوطی بیان كرد.

مقداد با اشاره به اهمیت بیانیه سوییس، دستاوردهای هسته ای ایران را دستاوردی برای همه كشورهای در حال توسعه خواند.

این مقام سوری همچنین با حمایت از طرح 4 ماده ای ایران برای پایان بحران یمن، حملات وحشیانه به مردم بی گناه یمن را به شدت محكوم كرد.

وی در پایان از حضور ولید معلم وزیر امور خارجه سوریه در نشست آتی وزرای كشورهای عضو جنبش عدم تعهد در تهران خبر داد.

سیام**9012**7261 /1449