رژه نیروهای مسلح، نمایش اقتدار، همدلی و توان رزمی ارتش در سراسر كشور

اخبار استانها - ایرنا - نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به مناسبت روز ارتش ، صبح شنبه در سراسر كشور، همبستگی، آمادگی، اقتدار و توانمندی های رزمی و دفاعی خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ایرنا، در رژه نیروهای مسلح كه با حضور فرماندهان و سربازان نیروهای مسلح و شماری از مسوولان استانی و اقشار مختلف مردم برگزار شد، یگان‌های نمونه در هر استان از مقابل جایگاه و تمثال مبارك حضرت امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب رژه رفتند.

این آیین به مناسبت نامگذاری 29 فروردین از سوی امام (ره) در سال 1358 به عنوان روز ارتش همه ساله برگزار می شود.

** زنجان

در استان زنجان یگان‌های نمونه ارتش، نیروی انتظامی و سپاه این استان از مقابل جایگاه و تمثال مبارك امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب رژه رفتند.

نیروهای مسلح زنجان ضمن تجدید بیعت با فرماندهی كل قوا، صلابت، آمادگی و توان رزمی و دفاعی خود را در حراست از مرزهای كشور و دفاع از ارزش‌ها و ‌آرمان‌های انقلاب و نظام اسلامی به رخ جهانیان كشیدند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه زنجان گفت: نیروهای مسلح در همه حال به عنوان چشمان همیشه بیدار نظام جمهوری اسلامی محسوب می شوند و همواره گوش به فرمان ولی فقیه برای دفاع از مرزها و مقابله با متجاوزان آماده هستند.

آیت الله علی خاتمی در مراسم رژه نیروهای مسلح استان با بیان اینكه 29 فروردین سند افتخار ماندگار برای ارتش است، افزود: امام خمینی (ره) برای ایجاد همبستگی و همدلی بیشتر، ارتش را موظف كردند تا در این روز مهم اقتدار و توانایی‌های خود را به نمایش بگذارد.

وی گفت: نیروهای مسلح دژ مستحكم هر كشوری است و در دوران دفاع مقدس، ارتش وفادار ایران دركنار سایر نیروهای مسلح اقتدار خود در دفاع از مرزهای كشور را نشان داد.

فرمانده تیپ 216 زرهی زنجان نیز گفت: ارتش توانمند ایران، از مقتدرترین ارتش‌های جهان است و در صیانت از مرزها شبانه روزی تحركات منطقه را زیر نظر دارد.

سرهنگ علی مظهری با بیان اینكه ارتش ایران در رزمایش‌های متعدد، توان و آمادگی خود را همواره به رخ می كشد و امروز با ساخت جنگ افزارها و مهمات به خودكفایی دست یافته، افزود: این نیروی مردمی و ولایی كه وفادار به انقلاب و نظام است دفاع مقدس را با سربلندی و سرافرازی پشت سر گذاشت و پس از جنگ تحمیلی نیز به بازسازی و ارتقای سطح توانمندی خود پرداخت.

597/3001

** كرمانشاه

در استان كرمانشاه نیز آیین رژه روز ارتش با حضور یگان های پیاده و موتوری ارتش منطقه غرب و یگان هایی از سپاه و نیروی انتظامی روز شنبه در بزرگراه امام خمینی (ره) كرمانشاه برگزار شد و نیروهای مسلح آمادگی رزمی خود را به نمایش گذاشتند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه كرمانشاه در آیین رژه روز ارتش با تبریك روز ارتش نظام جمهوری اسلامی را از حیث مردمی بودن و داشتن نیروهای مسلح توانمند در جهان نمونه توصیف كرد.

آیت الله مصطفی علما گفت: در 36 سال اخیر مردم همواره با نظام همراه بوده اند و دربرابر مستكبران ایستادگی كرده اند و همین روحیه مقاومت بود كه امروز سایر ملتهای جهان با الگوقرار دادن مردم و مقاومت ایرانی ها در برابر ستمگران و زیاده خواهان قد علم كرده اند.

امام جمعه كرمانشاه به مذاكرات هسته ای با 1+5 اشاره كرد و گفت: به لطف وجود ارتش و نیروهای مسلح قدرتمند شاهد هستیم كه آن كشورها همه در یك طرف میز قرار دارند و ایران هم یك طرف مذاكرات است كه اقتدار ما باعث تن دادن آنها به این كار شد.

فرمانده منطقه عملیاتی غرب ارتش نیز روز ارتش را روز ملت ایران عنوان كرد و افزود: امروز نخبگان و برگزیدگان ملت در همه نیروهای مسلح كشور حضوری مقتدرانه دارند.

امیر سرتیپ منوچهر كاظمی اظهار كرد: به لطف حضور جوانان مستعد و متعهد در ارتش جمهوری اسلامی و نیروی زمینی، امروز هم خودكفا هستیم و هم به خوباوری رسیده ایم.

وی ادامه داد: نیروی زمینی ارتش در منطقه غرب همواره حضوری مقتدرانه در مرزهای كشور داشته و با همكاری سایر نیروهای مسلح باعث ثبات امنیتی در مرزها شده است.

وی نابودی تیم تروریستی در مرزهای كرمانشاه در فروردین سال گذشته و حضور موثر یگان های ارتش برای بازدارندگی گروهك داعش را از دستاوردهای موثر ارتش در سال 93 عنوان كرد.

فرمانده قرارگاه عملیاتی منطقه غرب ارتش تاكید كرد: ارتش جمهوری اسلامی با هدایت و درایت فرماندهی كل قوا در اوج آمادگی قرار دارد و آماده مقابله با هر نوع تهدید و هجمه از سوی دشمنان است.

6539/8066

** زاهدان

آیت الله عباسعلی سلیمانی نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان در آیین رژه نیروهای مسلح مستقر در زاهدان گفت: اقتدار امروز نیروهای مسلح ایران اسلامی تبلور شعار همدلی و همزبانی ملت و دولت مد نظر رهبر معظم انقلاب اسلامی در نامگذاری سال جاری است.

وی افزود: قوای مسلح جمهوری اسلامی بار دیگر با رژه مقتدرانه خود در نقاط مختلف ایران اسلامی به زیبایی اتحاد و همدلی میان ملت و دولت را به نمایش گذاشتند.

نماینده مقام معظم رهبری در امور اهل سنت استان های سیستان و بلوچستان و كرمان ادامه داد: گذشتن از رژیم پهلوی و پیوستن به امام امت(ره)، تلاش برای شكست توطئه های دشمنان بویژه در مبارزه با عناصر ضد انقلاب، حضور در عرصه های هشت سال جنگ تحمیلی و حراست از مرزهای كشور مصداق بارز وفاداری ارتش به انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در سیستان وبلوچستان گفت: تقدیم 48 هزار شهید در راه حفظ انقلاب و اجرای عملیات مختلف توسط نیروهای هوایی، زمینی و دریایی ارتش در آزادسازی این آب و خاك در هشت سال دفاع مقدس و وارد كردن خسارات به دشمنان از نمونه های دیگر وفاداری و اقتدار ارتش است.

در این آیین كه با حضور شماری از مسوولان ارشد اجرایی و نظامی و خانواده معظم شهدا، جانبازان و ایثارگران برگزار شد، یگان های مختلف پیاده و موتوری نظامی، انتظامی و بسیج مردمی بخش كوچكی از توان رزمی و دفاعی بالای خود را به نمایش گذاشتند.

فرمانده لشكر 88 زرهی سیستان و بلوچستان نیز در این آیین گفت: نیروهای مسلح استان با شركت در این مراسم بار دیگر علاوه بر تجدید میثاق با آرمان های امام راحل و رهبر معظم انقلاب، اقتدار خود را به نمایش گذاشتند.

امیر هوشمند اسدی افزود: با توجه به توان بالای نیروهای مسلح ایران اسلامی، امروزه بسیاری از كشورها تلاش دارند با جمهوری اسلامی همراه شوند و انقلابی مثل انقلاب ایران را شكل دهند.

فرمانده لشكر 88 زرهی سیستان وبلوچستان افزود: امروز ارتش در عرصه های زمینی، هوایی و دریایی از چنان تخصص و توانمندی برخوردار است كه هیچ كشوری جرات مبارزه با ایران را ندارد.

3042/6081

** بوشهر

امیر دریادار محمدرضا عباسیان فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در آیین رژه نیروهای مسلح در بوشهر گفت: امروز ارتش جمهوری اسلامی همچون سدی محكم در بالاترین سطح آمادگی و اقتدار قرار دارد.

وی افزود: ارتش بازوی اقتدار ملت و نظام است كه در راه حفظ استقلال و عزت میهن اسلامی تلاش می كند.

فرمانده منطقه دوم نیروی دریایی ارتش گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با پیروی از فرمان رهبر معظم انقلاب و داشتن متخصصان در اوج آمادگی و اقتدار به سر می برد و با همه توان خود برای دفاع از مرزهای كشور آماده است.

نماینده ولی فقیه دراستان و امام جمعه بوشهر نیز گفت: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی در میان همه نیروهای مسلح جهان خاص بوده و ایمان، تقوا، اخلاق اسلامی و ولایت مداری از ویژگی های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است.

آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری افزود: دانش بنیانی در همه عرصه ها، توان بالا، تخصص، توانمندی در ساخت تجهیزات پیشرفته نظامی و قدرت های نرم افزاری در حوزه تولید تسلیحات دفاعی و كارآمد در عرصه دفاع از ویژگی های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است.

صفایی بوشهری گفت: ارتش ایران دارای صبغه اسلام، مردمی، ولایی و جان بركف است به همین دلیل استكبار و جبهه سلطه به خود اجازه تجاوز به ایران را نمی دهد.

6047/6037

** گرگان

حسن صادقلو استاندار گلستان در آیین رژه نیروهای مسلح این استان در گرگان با بیان این كه ارتش در ایام پیروزی انقلاب اسلامی و پس از آن تلاش های تابناكی داشته، گفت: مردمی بودن و همراهی با انقلاب از مهمترین نقش آفرینی های ارتش است.

وی اظهار داشت: كارنامه و نقش آفرینی ارتش در دوران پیروزی انقلاب با اعتصاب، تخلیه پادگان ها، خنثی كردن كودتاها و ناكارآمد كردن فرماندهان وابسته به رژیم گذشته و نیز دلاوری آنان در دوران دفاع مقدس بسیار تابناك و روشن است.

وی با اشاره به فلسفه نامگذاری روز ارتش از سوی امام راحل و نیز لشكر حزب الله دانستن آن از سوی رهبر معظم انقلاب گفت: این تصمیم امام راحل برگرفته از منطق والا و مدیریت انقلابی ایشان و نیز در جهت جلوگیری از توطئه های تخریب و انحلال ارتش در اوایل انقلاب بود.

وی با بیان این كه امروز ارتش با سلاح ایمان، توكل، افسران مومن، شجاع و انقلابی و تجهیزات پیشرفته نظامی در آمادگی كامل برای دفاع از تمامیت ارضی و استقلال كشور قرار دارد، تصریح كرد: مردم فهیم ایران اسلامی همواره قدردان دلاوری های ارتش جمهوری اسلامی و دیگر نیروهای مسلح هستند.

ارشد نظامی ارتش جمهوری اسلامی ایران در استان های مازندران و گلستان نیز این روز را پیوند عمیق بین مردم با ارتشیان دانست و گفت: امروز روز ارتش بویژه نیروی زمینی بوده كه تاریخ بر اخلاص آنان در دفاع از كشور گواهی می دهد.

امیر سرتیپ دوم منصور خمری با تاكید بر این كه ارتشیان در سنگر دفاع از مرز و بوم این سرزمین ثابت قدم هستند، افزود: امروز ارتش و دیگر نیروهای مسلح نه تنها یك جان بلكه صد جان اگر داشته باشند را در انجام ماموریت های محوله از سوی فرماندهی كل قوا و در راستای حفظ و استقلال كشور دریغ نخواهند كرد و آماده مقابله با هر گونه تهدید احتمالی دشمنان هستند.

3038/1648

** ساری

در استان مازندران رژه نیروهای مسلح با حضور فرماندهان نظامی، انتظامی، دریایی، هوایی، استاندار و جمعی از بسیجیان در ساری مركز استان برگزار شد و یگان های نیروی زمینی و دریایی ارتش به همراه یگان های انتظامی استان از مقابل جایگاه رژه رفتند.

استاندار مازندران در این مراسم با بیان این كه اقتدار و توانمندی های نیروهای مسلح جمهوری اسلامی با فرماندهی كل قوای مقام معظم رهبری عامل دلگرمی ملت و حتی كشورهای منطقه است، گفت: امنیت و ثبات استقلال و آزادی جمهوری اسلامی در شرایطی وجود دارد كه كشورهای منطقه درگیری های سختی دارند.

ربیع فلاح به شرارت و كشتار بی رحمانه سعودی و آمریكایی علیه مردم بی دفاع یمن اشاره كرد و اظهار داشت: این كه سازمان ملل نسبت به كشتار مردم مظلوم یمن سكوت می كند، جای تاسف دارد.

استاندار مازندران با تاكید بر این كه ارتش جمهوری اسلامی در حراست از كیان این مرز بوم با تمام قدرت و تجهیزات نوین آماده است، به موفقیت و افتخار آفرینی تیم مذاكرات هسته ای ایران اشاره كرد و گفت: امروز هسته ای بودن ایران در افكار عمومی جهان امری طبیعی تلقی شده است و این را مدیون تدابیر رهبری، دولت یازدهم و تیم با تجربه مذاكره كننده هستیم.

فلاح ایستادگی درمقابل زیاده خواهی دشمنان و تحریم ها را دیگر عوامل پیروزی ملت عنوان كرد و گفت: شعار امسال رهبری مبنی بر ملت و دولت همدلی و همزبانی نیز تمامی توطئه های دشمنان داخلی و خارجی را خنثی می كند.

فرمانده دانشگاه علوم دریایی امام خمینی(ره) نوشهر هم در این مراسم گفت : امروز هیچ كشوری قدرت تجاوز به سرزمین ایران اسلامی ندارد.

امیردریادار دوم عرشه خرداد حكیمی به ایثارگری و جانبازی نیروهای مسلح و مردم در هشت سال دفاع مقدس اشاره كرد و افزود: به رغم این كه 38 كشور دركنار رژیم بعث عراق با ایران می جنگیدند اما با وحدت و ایثارگری رزمندگان توانستیم از كشور دفاع كنیم.

6990/6097

** كرمان

علیرضا رزم حسینی استاندار كرمان در آیین رژه نیروهای مسلح این استان گفت: امروز نیازمند وحدت بیشتر در نظام مقدس جمهوری اسلامی هستیم.

وی از روز ارتش به عنوان یك روز تاریخی نزد ملت ایران یاد كرد و گفت: 36 سال قبل رهبر كبیر انقلاب اسلامی با هوشمندی كامل 29 فروردین ماه را به نام روز ارتش نامگذاری كردند و امروز نام ارتش در سرنوشت تمامیت ارضی كشور ماندگار شده است.

رزم حسینی با اشاره به این كه ارتش خدمات بسیار درخشانی در جامعه انجام داده است، گفت: ارتش جمهوری اسلامی، ارتشی توانمند است و وجود فرهنگ اسلامی در ارتش و سایر نیروهای مسلح از ویژگی های برجسته نیروهای نظامی و انتظامی در كشور است.

استاندار كرمان شهادت طلبی را از دیگر دستاوردهای بزرگ نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران ذكر كرد و گفت: ارتش به دلیل انسجام درونی و مردم و تحت ولایت رهبر معظم انقلاب اسلامی با اقتدار در جامعه حضور دارد.

وی گفت: شهدای ارتش، شهدای سایر نیروهای مسلح و مردمی كه جان خود را در راه خدا داده اند، سرمایه بزرگی برای قوام نظام هستند.

یگان های مختلف پیاده و خودرویی نیروهای مسلح امروز شنبه به مناسبت روز ارتش در مسیر بلوار 22 بهمن شهر كرمان رژه رفتند.

7440/3028

** بندرعباس

امیر دریادار ابراهیم اشكان فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب در آیین روز ارتش در بندرعباس گفت: ارتش جمهوی اسلامی ایران در سطح بالاتری از آمادگی دفاعی نسبت به گذشته قرار دارد و جایگاه منطقه ای و بین المللی آن ارتقای قابل توجهی داشته است.

وی ادامه داد: همه كشورها بویژه همسایگان ایران بدانند، توانمندی و اقتدار جمهوری اسلامی تهدید نیست و این قدرت برای دفاع از كشور و منطقه است.

فرمانده قرارگاه مقدم ناوگان جنوب اضافه كرد: به هرمیزان نیروهای نظامی كشور قوی، منسجم، هماهنگ و همدل باشند امنیت درونی و بیرونی آن كشور نیز بیشتر خواهد بود.

وی یادآور شد: ارتش به پژوهش و آموزش نیروهای انسانی توانمند و ساخت تجهیزات مورد نیاز خود توجه ویژه دارد و در بخش ساخت تجهیزات مورد نیاز، به خودكفایی كامل رسیده است.

فرمانده مقدم ناوگان جنوب افزود: 29 فروردین سالروز گرامیداشت دلاورمردی های ارتش جمهوری اسلامی ایران و از روزهایی است كه به عنوان نشانه ای از غرور ملی ایران در تاریخ ماندگار خواهد شد.

امیردریادار اشكان ابراز داشت: فداكاری های نیروهای ارتش نشانه ای از اعتقاد و التزام عملی و دلبستگی این نیروها به آرمان های انقلاب اسلامی است و جدایی از نظام شاهنشاهی، بیعت با امام راحل، تقدیم 48 هزار شهید شاهد این وفاداری و التزام عملی و اعتقادی است.

در این مراسم یگان های پیاده و مكانیزه و موتوری نیروهای مسلح مستقر در هرمزگان در بلوار ساحلی بندرعباس و در كنار خلیج فارس رژه رفتند.

8145/2094

** كرج

سید حمید طهایی روز شنبه در آیین رژه نیروهای مسلح كه به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی در بلوار سرداران كرج برگزار شد، گفت: در عصر كنونی استكبار جهانی، امنیت برخی كشورهای ضعیف به لحاظ نظامی را در جهان نشانه رفته است.

وی بیان داشت: مستكبران باید بدانند، گزینه های روی میز غرب علیه ملت ایران كارایی خود را از دست داده است زیرا با وجود نیروهای مسلح مقتدر در كشورمان، در صورت كوچكترین اشتباه محاسباتی از سوی دشمن، منافع زورگویان در منطقه به خطر خواهد افتاد.

وی ادامه داد: امروز ایران با برخورداری از نیروهای مسلح مقتدر و مجهز به امكانات پیشرفته نظامی به جزیره ثبات در منطقه و جهان تبدیل شده است.

استاندار البرز گفت: هوشمندی نیروهای مسلح ، مجاهدان و متخصصان صنعت دفاعی و بازدارنده كشور در نقطه ای از اطمینان و كارآمدی است كه هر گونه خطای راهبردی دشمن در بروز تهدیدات عملی به جمهوری اسلامی با پاسخی قاطع ، شدید و ویران كننده از سوی جمهوری اسلامی روبرو خواهد شد.

استاندار البرز با اشاره به رشادت های ارتش در هشت سال دفاع مقدس ،گفت: ارتش جمهوری اسلامی ایران، در تمام مقاطع جنگ تحمیلی همپای دیگر نیروها از مرزهای كشور بخوبی دفاع كرد و به مقابله با دشمنان پرداخت.

طهایی اظهار داشت: ارتش همچنین در خنثی سازی توطئه گروهك های وابسته به استكبار جهانی كارنامه درخشانی ارایه و شهدای بسیاری تقدیم آرمانهای والای نظام اسلامی كرد.

گوشه ای از اقتدار نیروهای مسلح در استان البرز با رژه نیروهای تكاور ارتش، یگان های بسیج و نیروی انتظامی، یگان های موتوری و خودرویی و همچنین نیروهای امدادی همچون آتش نشانی به نمایش گذاشته شد.ك/2

6156/ 6155/1358

** قزوین

امیر سرتیپ دوم ستاد عبدالرضا شهری نیز امروز به مناسبت 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی در مراسم رژه نیروهای مسلح در قزوین گفت: هر ساله این روز یادآور عمق بصیرت و تیزبینی امام راحل در نامگذاری آن به نام روز ارتش جمهوری اسلامی و به تعبیر مقام معظم رهبری حماسه آفرینی های نیروی زمینی ارتش می باشد.

وی گفت: بدون تردید قدرت بازدارندگی ارتش مقتدر جمهوری اسلامی نقشی بی بدیل در عرصه بین المللی و سیاسی و حتی دیپلماسی كشور دارد و این عزت و سربلندی بخاطر توكل به خدا و توسط به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) می باشد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین نیز گفت: وجه تمایز نیرهای مسلح جمهوری اسلامی با قوای نظامی كشورهای دیگر در تقوای الهی و متدین بودن این نیرو است.

حجت الاسلام والمسلمین عبدالكریم عابدینی تاكید كرد: امروز ماموریتی الهی برعهده دارید چرا كه تمامی مستضعفان و مسلمانان جهان از مردم عراق و سوریه گرفته تا كودكان گرفتار در جنگ یمن امید به یاری پشتیبانی ما دارند.

در ادامه یگان های قرارگاه عملیاتی لشگر 16 زررهی قزوین به همراه تیپ 116 پیاده و مكانیزه شهید صفوی، سپاه صاحب الامر (عج) و نیروی انتظامی استان از مقابل جایگاه رژه رفتند.

** مشهد

همزمان با 29 فروردین روز ارتش جمهوری اسلامی یگانهای نیروهای مسلح مستقر در مشهد با رژه اقتدار و توانمندی خود را در دفاع از سرحدات كشور به نمایش گذاشتند.

در این آیین كه استاندار خراسان رضوی از رژه نیروهای مسلح به عنوان نمایش اقتدار و بازدارندگی كشور در مقابل تهدیدات احتمالی و پیام سخت برای دشمنان و پیام صلح و دوستی برای دوستان در جهان و كشورهای منطقه یاد كرد.

علیرضا رشیدیان گفت: حضور گسترده نیروهای مسلح اعم از ارتش و سپاه و نیروی انتظامی و رصد تهدیدات دشمنان باعث شده كه همه گزینه های نظامی دشمن علیه كشور به نوعی كابوس و توهم برای نیروهای متخاصم تبدیل شود.

وی ادامه داد: ملت ما جنگ طلب نبوده و نخواهد بود ولی ثابت كرده كه در صحنه دفاع از حقوق حقه خود مردانه ایستاده است و تهاجم ، تهدیدات و فشارهای اقتصادی و اجتماعی هیچ خللی در عزم آنان ایجاد نمی كند.

فرمانده ارشد ارتش در شمال شرق كشور نیز گفت: در سال دولت و ملت، همدلی و هم زبانی با هم دلی بیشتری بین ملت و نیروهای مسلح شاهد افزایش اقتدار این نیروها خواهیم بود.

امیر سرتیپ دوم ستاد علی جهانشاهی گفت: در شرایطی كه در ابتدای پیروزی انقلاب برخی در راستای اهداف دشمنان شعار انحلال ارتش را سر می دادند امام راحل با نامگذاری 29 فروردین ماه به عنوان روز ارتش اعتماد خود را به این نیرو نشان دادند.

وی اضافه كرد: بیش از چهار میلیون و 500 هزار نفر از سربازان و نیروهای پایور ارتش در دوران دفاع مقدس به جبهه های نبرد حق علیه باطل اعزام شدند و این نیرو با تقدیم 77 هزار شهید و آزاده و 270 هزار جانباز به وظیفه خود در دفاع از سرحدات میهن اسلامی به خوبی عمل كرد.

در پایان این مراسم نیروهای مسلح با رژه اقتدار و آمادگی خود را در دفاع از سرحدات كشور در مقابل تهدیدات احتمالی دشمنان اعلام كردند.

** همدان

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه همدان گفت: وضعیت نیروهای مسلح ایران در زمان رژیم ستم شاهی به گونه ای بود كه یك گروهبان آمریكایی به بالاترین درجه نظامی در ایران دستور می داد.

آیت الله غیاث الدین طه محمدی روز شنبه در آیین روز ارتش در همدان افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران یك ارتش مكتبی، ولایت مدار و در چارچوب امر و نهی خدا است و این مولفه ها موجب توفیق این نیرو در تمامی عرصه ها شده است.

فرمانده پایگاه سوم شكاری شهید نوژه همدان نیز گفت: ارتش و دیگر قوای نیروهای مسلح ایران در عرصه كنونی در آمادگی كامل به سر می برند.

امیر سرتیپ دوم خلبان رحمان افسری اظهار كرد: 29 فروردین روز ارتش یادآور اثبات پیوند ناگسستنی ارتش جمهوری اسلامی ایران با انقلاب و ملت است.

وی خاطر نشان كرد: بلافاصله بعد از پیروزی انقلاب در زمانی كه دشمنان نظام برای اعمال توطئه علیه ایران اسلامی، ارتش را سدی در راه رسیدن به اهداف و مقاصد شوم خود می دیدند زمزمه انحلال ارتش را سر دادند.

فرمانده پایگاه سوم شكاری شهید نوژه همدان اضافه كرد: امام راحل با بینش و آینده نگری عمیقی كه داشتند در مقابل این توطئه ایستاده و در یك فرمان تاریخی فرمودند 'ارتش باید بماند' و برای اثبات اینكه ارتش با ملت و انقلاب پیونده خورده است فرمودند 'ارتش با ساز و برگ كامل رژه برود'.

آیین رژه نیروهای مسلح همزبان با 29 فروردین روز ارتش با حضور نیروهای مسلح در میدان باباطاهر شهر همدان برگزار شد.

7526/1181

** سنندج

یگان های ارتش جمهوری اسلامی ایران مستقر در استان كردستان امروز شنبه همزمان با دیگر نقاط كشور، اقتدار خود را در معرض دید جهانیان قرار دادند.

نماینده ولی فقیه در كردستان در آیین رژه نیروهای مسلح مستقر در سنندج گفت: قدرت جمهوری اسلامی ایران در حمایت از مسلمانان جهان است و كشورهای اسلامی باید این توان را در پشتوانه خود ببینند.

حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی افزود: جمهوری اسلامی هرجا كه مسلمانان به خطر افتاده اند، به حمایت از آنها برخاسته است.

وی با اشاره به اینكه در این حمایت، جمهوری اسلامی فرقی میان شیعه و سنی نگذاشته است، اظهار كرد: در بوسنی، فلسطین، لبنان و امروز نیز در یمن كه مسلمانان شافعی مذهب زیر بمباران سعودی ها جان خود را از دست می دهند، جمهوری اسلامی ایران از مسلمانان حمایت كرده است.

فرمانده قرارگاه عملیاتی لشكر 28 پیاده كردستان نیز در این آیین گفت: جمهوری اسلامی ایران امروز در سایه ولایت یكی از مقتدرترین كشورها است.

امیر كیومرث شرفی افزود: دشمن دیروز می خواست ما نباشیم، اما امروز ناچارا می گوید قوی تر از این نشویم.

وی اظهار كرد: امروز در مرحله توازن دفاعی و نظامی هستیم و از مرحله بازدارندگی عبور كرده ایم.

6108/1904

** اراك

امام جمعه اراك روز شنبه به مناسبت گرامیداشت روز ارتش در مركز آموزش پدافند هوایی حضرت علی اكبر(ع) قرار گاه خاتم الانبیاء اراك، گفت: ارتش بزرگترین پشتیبان نظام و نماد ولایتمداری است كه با 48 هزار شهید كارنامه درخشانی در حراست از انقلاب و كیان كشور دارد.

آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی اظهاركرد: جوانان مومن، سلحشور و ولایتمدار ارتش درنیروهای دریایی، زمینی و هوایی در هشت سال دفاع مقدس با اقتدار در برابر متجاوزان ایستادند و رشادت ها و حماسه های به یاد ماندنی خلق كردند.

نماینده ولی فقیه در استان مركزی خاطرنشان كرد: سربازان نظام در حوزه ارتش با درك وسیع از آموزه های دینی و وفاداری و تعهد به ارزش های نظام توانمندی های مهارتی و تخصصی خود در عرصه دفاعی را با ایمان و معنویت گره زده اند و این مهم عاملی برای اقتدار آنان و هراس دشمن از توانمندی این نیرو است.

آیت الله دری نجف آبادی با گرامیداشت یاد وخاطره فرماندهان و خلبانان شهید ارتش از جمله شهیدان بابایی، شیرودی ، كشوری، ستاری، صیاد شیرازی، فلاحی، فكوری، آبشناسان و یاسینی، اظهاركرد: نام شهدای ارتش بر تارك تاریخ افتخارات ایران اسلامی می درخشد و مردم ولایتمدار هرگز این ستارگان درخشان خاك و شهیدان زنده را فراموش نمی كنند.

نماینده ولی فقیه در استان مركزی درخصوص رزمایش ارتش جمهوری اسلامی ایران كه بهمن ماه سال گذشته در خلیج فارس انجام شد، اظهار كرد: این رزمایش عظیم پاسخ كوبنده ای برای دشمن به همراه داشت و یكبار دیگر همه قدرت های جهان به اقتدار ایران اسلامی پی بردند.

وی خاطرنشان كرد: امروز به دست توانمند جوانان متخصص و با ایمان ارتش برترین تجهیزات نظامی به صورت بومی طراحی می شود، در حالی كه در گذشته مجبور بودیم دستمان را به سوی بیگانگان دراز كرده و ناچیزترین سلاح ها را از آن ها خریداری كنیم.

3017/6013/1358

** تبریز

نماینده ولی فقیه در استان آذربایجان شرقی و امام جمعه تبریز گفت: هیچ قدرتی در جهان توان و جرات تجاوز به خاك ایران اسلامی را ندارد.

آیت الله محسن مجتهدشبستری در مراسم رژه نیروهای مسلح به مناسبت روز ارتش در تبریز، افزود: اكنون نیروهای مسلح و توان دفاعی ایران اسلامی به اندازه ای تقویت شده كه اجازه كوچكترین نگاه چپ از سوی بیگانگان را نمی دهد.

وی اظهاركرد: باید توجه داشت كه ایران به دلیل موقعیت استراتژیك و ظرفیت های بالای اقتصادی و تجاری همواره مورد طمع و در معرض تهدید بیگانگان قرار داشته است.

آیت الله مجتهدشبستری اضافه كرد: بر همین اساس نیروهای مسلح باید در هر شرایطی از توان رزمی بالائی برخوردار باشند و با هوشیاری كامل هر تجاوز احتمالی را با شدیدترین پاسخ ها مواجه سازند.

در ابتدای این مراسم فرمانده قرارگاه عملیاتی 21 حمزه سیدالشهداء آذربایجان با اشاره به توانمندی های نیروهای مسلح، گفت: استقلال و امنیت هر كشور در پرتو قدرت نظامی آن است كه بر همین اساس ایران به یكی از استوارترین و مستحكم ترین كشورها به لحاظ دفاعی تبدیل شده است.

امیرسرتیپ نادر نجفی اظهار كرد: سربازان ولایت در ارتش تحت فرمان فرماندهی معظم كل قوا در روزهای سخت به عنوان سپربلای مردم عمل می كنند.

** اردبیل

در آیین روز ارتش كه با حضور یگان های نمونه ارتش، سپاه پاسداران، بسیج و نیروی انتظامی در شهرهای مختلف استان اردبیل برگزار شد، نیروهای شركت كننده با نمایش توانمندی های نظامی برای دفاع از كشور و آرمان های مقدس نظام جمهوری اسلامی اعلام آمادگی كردند.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در آیین رژه نیروهای مسلح گفت: آمریكا با براه انداختن جنگ های نیابتی خون میلیون ها مظلوم را دردنیا ریخته است.

آیت الله سید حسن عاملی افزود: این جنگ ها توسط گروهك هایی چون القاعده ، طالبان ، وهابیت و داعش در منطقه خاورمیانه به نیابت استكبار جهانی واقع می شود.

وی با بیان اینكه شورای امنیت سازمان ملل به راحتی از ظالم دفاع می كند و قدرت ها خون مظلومان را به ناحق می ریزند؛ گفت: در چنین دنیایی كشوری كه بنیه نظامی قوی نداشته باشد نمی تواند از خاك و استقلال خود دفاع كند.

فرمانده تیپ مستقل پیاده ارتش نیز گفت: نیروهای مسلح ایران به عنوان ركن انقلاب اسلامی ، پشتوانه مردم و بازوی رهبر معظم انقلاب از قوی ترین نیروهای نظامی دنیا هستند.

امیر سرتیپ محمد مختاری فر با گرامیداشت روز ارتش افزود: نیروهای مسلح ما از آمادگی و توانایی بالایی برخوردارند و مقتدرانه كوچكترین روزنه ای در هوا ، دریا و زمین را برای نفوذ ضد انقلاب و دشمنان باز نگذاشته اند.

8124/6016

** ارومیه

همزمان با روز ارتش جمهوری اسلامی، نیروهای مسلح مستقر در آذربایجان غربی یگانهای نمونه ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی و مرزبانی با برگزاری مراسم رژه در مقابل تمثال امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، اقتدار خود را به نمایش گذاشتند.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی قریشی نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی و امام جمعه ارومیه در این مراسم گفت: امروز، نیروهای مسلح و ارتش جمهوری اسلامی آیات الهی را به منصه ظهور گذاشته اند.

وی افزود: دشمنان خارجی و كوته فكران داخلی در اوایل پیروزی انقلاب اسلامی در صدد بودند تا ارتش را منحل كنند ولی امام خمینی (ره ) با تیزبینی بیانیه ای صادر و روز 29 فروردین را روز ارتش جمهوری اسلامی نامگذاری كردند كه این فرمان امام راحل، خط بطلانی بر تمام توطئه های دشمنان كشید.

وی اضافه كرد: با این بیانیه امام خمینی (ره)، ارتش جمهوری اسلامی ایران جان تازه ای گرفت كه نتیجه آن، دفاع جانانه ارتشیان دركنار دیگر نیروهای مسلح كشور از كیان اسلامی در دوران دفاع مقدس بود.

امیر حشمت الله ملكیان فرمانده قرارگاه منطقه ای شمالغرب ارتش جمهوری اسلامی ایران نیز در این مراسم گفت : 29 فروردین روز بزرگ و فراموش نشدنی بوده و در تاریخ پرافتخار ملت ایران ثبت شده است.

وی افزود: ارتش جمهوری اسلامی ایران با فرمان امام خمینی (ره ) باقی ماند تا در مقابل دشمنان انقلاب اسلامی سینه سپر كند و با تقدیم 38 هزار شهید پاسخ كوبنده ای به دشمنان نظام اسلامی بدهد.

6009/2093

** بیرجند

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینكه قدرت و صلابت، غیرت و شرف و مكتبی بودن و اخلاص سه شاخصه اصلی ارتش جمهوری اسلامی است، گفت: اگر كشوری دارای چنین ارتشی باشد، هیچ آسیبی به آن وارد نخواهد شد.

وجه الله خدمتگزار روز شنبه در مراسم رژه نیروهای مسلح خراسان جنوبی در بیرجند افزود: این ارتش چه قبل از پیروزی انقلاب، چه بعد آن، چه در دوران دفاع مقدس و چه در دوران سازندگی امتحان خود را با موفقیت پس داده است.

وی گفت: 19 و 21 بهمن سال 57 یادآور دوران خاصی است كه در آن شرایط ارتش تصمیم سختی می گیرد و از بدنه نظام خود را خارج كرده و به موج انقلابی مردم می پیوندد.

خدمتگزار افزود: امروز نیز كه در دوران سازندگی و شرایط سخت و دشوار تحریم ها قرار داریم هر روز شاهد یك دستاورد جدید در ارتش و نیروهای مسلح نظام جمهوری اسلامی هستیم لذا می توان با افتخار ادعا كرد ایران دارای بهترین ارتش دنیاست.

6121 /6054/