۲۷ فروردین ۱۳۹۴،‏ ۱۵:۴۹
کد خبر: 81573889
۰ نفر
گوگل به تقلب متهم شد

تهران - ایرنا - اتحادیه اروپا روز چهارشنبه گوگل را به تقلب علیه رقبای خود متهم كرد و به اتهام ' آنتی تراست' از بزرگترین موتور سرچ جهان شكایت كرد.

به گزارش گروه اخبار علمی ایرنا از پایگاه نیوزویك، اتحادیه اروپا مدعی شد گوگل نتایج جست و جوی كاربران را به نفع خدمات Google Shopping تغییر داده و نمایش می دهد. اتحادیه اروپا در پی این ادعا علیه سیستم عامل موبایل اندروید، دعوای آنتی تراست اقامه كرد. یكی از اعضای شورای رقابت گفت، شركت گوگل كه بخش اعظم جست و جوی اینترنتی را در اختیار دارد، طی اظهارنامه ای نسبت به اقامه دعوای شورای اروپا اعتراض كرده است.

بر اساس اظهارات این عضو كمیسیون، اگر در نتیجه تحقیقات معلوم شود كه گوگل نتیجه جست وجوی كاربران را به نفع خدمات خود تغییر داده است، متحمل مجازات های قانونی خواهد شد و ناچار است شیوه كسب و كار خود را در اروپا تغییر دهد.

گفته می شود شركت گوگل در پی جست وجوی كاربران اروپایی، خدمات مرتبطی را كه خود ارایه می كند، در صدر نتایج جست وجو نمایش می دهد و از طریق نفوذی كه به دلیل ارایه خدمات رایگان جست و جو در بین كاربران اینترنتی به دست آورده است، سایر محصولات و خدمات خود را تبلیغ كرده و سایر رقبا را به طور غیرمنصفانه از چرخه رقابت خارج می كند.

از سال ها قبل بسیاری از غول های فناوری، كمیسیون اروپایی را برای مجازات رقبای خارجی خود تشویق می كردند؛ چراكه كمیسیون اروپایی علاوه بر جریمه های نقدی، می تواند شركت هایی را كه بر خلاف قواعد حقوق رقابت اتحادیه مشغول به فعالیت هستند به تغییر رویه های تجاری وادار كند و اساسا مدل كسب وكار آن ها را دگرگون كند.

علمی(6) ** 9259**1599