طراح ایرانی مدال نقره مسابقات معماری 2015 ایتالیا را از آن خود كرد

تهران-ایرنا- محمد مهدی فخیمی طراح معمار ایرانی در حالی مدال نقره مسابقات طراحی معماری داخلی كشور ایتالیا در سال 2015 را كسب كرد كه پیش از این طرحش در مسابقات داخلی كشور در همان مرحله نخست داوری حذف شده بود.

وی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار هنرهای تجسمی ایرنا توضیح داد: شش ماه پیش طرح خود را همزمان به سه مسابقه طراحی در ایران ارایه كردم و درحالی كه فقط با حضور حدود 200 شركت كننده برگزار شد اما در مراحل نخست داوری حذف شدم .

فخیمی افزود: همزمان نیز طرح خود را برای شركت در دو مسابقه به كشورهای آمریكا و ایتالیا ارسال كردم كه در این مسابقات به ترتیب در آمریكا مدال برنز و ایتالیا مدال نقره را كسب كردم .

وی این توضیح را نیز داد كه اثر وی در رقابت تنگاتنگ با 5 هزار طرح در ایتالیا و داوری حدود 70 و 80 نفر توانسته مدال نقره را برای او به ارمغان بیاورد.

همچنین براساس گزارش بنیاد معماری انقلاب اسلامی؛ فخیمی گفت: مسابقه طراحی DESIGN INTERNATIONAL AWARD 2015 ) A) كشور ایتالیا در رشته های مختلف طراحی برگزار می شود كه مورد استقبال معماران از سراسر جهان قرار می گیرد .

وی اظهار داشت: آنچه این مسابقه را از مسابقات بین المللی طراحی دیگر متمایز می كند، فرایند داوری آثار است به طوریكه قضاوت این مسابقه در چندین مرحله و با مشاركت بیش از 70 داور از میان كارشناسان حرفه ای سراسر جهان اعم از چهره های آكادمیك واساتید دانشگاه ها، مدیران شركت های بزرگ، مهندسین وتكنسین های اجرا، برندگان جوایز دوره های گذشته، مدیران برندهای معتبر جهان انجام می شود.

وی كه سابقه كسب مدال برنز مسابقات بین المللی طراحی آمریكا را در كارنامه خود دارد ادامه داد؛ ویژگی مهم روند داوری این مسابقات شیوه قضاوت وامتیاز دهی آثاراست به طوری كه داوران به آیتم ها چون زیبایی شناسی، خلاقیت ونوآوری، قابلیت استفاده، تكنولوژی، ارگونومی، مهندسی ساخت، اجرای جزییات، كاركرد، ارائه و خاص بودن امتیاز می دهند ونه به آثار، كه در نهایت بالاترین امتیاز در هر رشته شایسته رتبه اول تا سوم این مسابقات می شود.

پروژه برگزیده مسابقات بین المللی طراحی واجرای یك كلینیك زیبایی است كه دارای ویژگی سیالیت، استفاده از خطوط وسطوح پیوسته نرم وخمیده: پرهیز از نورپردازی مستقیم همچنین استفاده از مصالح ومتریال یكپارچه است.

دریافت جایزه این مسابقه معتبر جهانی توسط یك آرشیتكت ایرانی برای نخستین بار است.

فراهنگ**9338**1601**