موفقيت برنامه هاي نوروزي شبكه يك سيما در ميان مخاطبان

تهران-ايرنا-مراكز پژوهش و سنجش افكار صدا و سيما در تهران و 31 شهرستان نظرسنجي در خصوص برنامه هاي نوروزي شبكه ها انجام داده كه سهم شبكه يك سيما در اين ميان قابل توجه است.

به گزارش روز سه شنبه ايرنا، بنا براعلام اين مركز بيش از 75 درصد از مردم بيننده حداقل يكي از سريال هاي نوروزي بوده اند و بر اساس همين آمار نظرسنجي ميزان ببينده و رضايتمندي آنها از برنامه هاي سيما بيش تر از سال گذشته بوده است.

در بخش مجموعه هاي تلويزيوني مجموعه فوق سري توليد شبكه يك سيما كه در نوروز از شبكه پخش شد رتبه دوم را بعد از سريال در حاشيه كسب كرد.

در بخش ديگري از تحقيقات انجام گرفته توسط مركز پژوهش و سنجش افكار برنامه ها به تفكيك دو بخش برنامه هاي مناسبتي ايام فاطميه و برنامه هاي مفرح نيمه دوم تعطيلات نوروز سنجيده شده اند كه در بخش اول مجموعه روزگار مادري كه در خصوص تقدير و يادي از مقام شايسته مادر در فيلم ها و سريال ها بود 80 درصد رضايتمندي مخاطبان را كسب كرد.

همچنين برنامه آفتاب شرقي كه به صورت ويژه برنامه ايام فاطميه تا آخرين روز تعطيلات در ايام نوروز پخش شد موفق به كسب 87 درصد ميزان رضايت در ميان مخاطبان از هر سن و قشري شد.

مستند ايرانگرد و برنامه هاي عيدشرقي، خبردارم خبر، نشان مهرباني و امضا كه همگي از توليدات شبكه يك سيما بوده اند نيز با كسب رضايتمندي بالاي 60 درصد مخاطبان در رده هاي بعدي رضايت مخاطبان در اين ايام قرار گرفته اند.

در بخش دوم نظرسنجي ايام نوروز بعد از ايام فاطميه نيز كه از ششم فروردين ماه آغاز شده است مستند موفق ايرانگرد در كنار ديگر برنامه هاي مستند و تركيبي شبكه هاي ديگر بالاترين ميزان مخاطب و رضايت مخاطبان را در برداشته است.

شبكه يك سيما امسال نيز همانند سال هاي گذشته با تهيه و تدارك برنامه هاي مختلف مذهبي، اجتماعي، اقتصادي و البته بازگشت ويژه برنامه كودك و نوجوان سعي در تامين خواسته ها و نيازهاي مخاطبان خود را داشته است.**عشق با چاشني نقاشي و معماري

مستند سينمايي نقاش و معمار ساخته جيسون كوهن و بيل جرسي و محصول 2011، روز چهارشنبه 26 فروردين ماه ، در قالب «آنسو» از شبكه مستند پخش و بررسي مي‌شود.

اين مستند درباره چارلز و ري ايمز است؛ آنها زوج هنرمند و تاثير‌گذاري هستند كه يكي به فعاليت معماري مشغول است و ديگري به طراحي صنعتي. فيلم به بررسي زندگي و كارهاي اين دو هنرمند مي‌پردازد و با تلفيقي از تصاوير آرشيوي و مصاحبه با همكاران و دبستان آن‌ها سعي دارد يك چشم‌انداز جامع از زندگي اين دو هنرمند ارائه دهد.

آنسو به تهيه‌كنندگي محمد حميدي مقدم و با هدف پخش و تحليل بهترين مستندهاي جهان، هر روز ساعت 16 و جمعه‌ها ساعت 20 از شبكه مستند پخش مي‌شود.**بازپخش مستند ايرانگرد از شبكه يك سيما

به دنبال استقبال گسترده تعداد زيادي از هموطنان از مستند ايرانگرد باز پخش اين مستند از شبكه يك سيما آغاز شد.

از شب گذشته 24 فروردين ماه تكرار اين مستند جذاب و ديدني كه مناطق بكر طبيعت ايران را معرفي كرده است، شروع شده و قرار است هر شب اين مستند حوالي ساعت 23 از اين شبكه پخش شود.

مستند ايرانگرد در 13 قسمت 55 دقيقه اي توليد شده كه طبيعت، تاريخ و فرهنگ اقوام مختلف ايراني را به زيبايي به تصوير كشيده است. ايرانگرد روايت زندگي فردي شهرنشين است كه براي رسيدن به آرامش در دل طبيعت سفر و با اقوام ايراني مدتي را زندگي مي كند.

جواد قارايي تهيه كننده و كارگردان، علي فاضلي، رحيم دانايي و داود قهردار تصويربردار و كوروش معلمي صدابردار به همراه يك تيم پژوهشي از عوامل مستند ايرانگرد هستند.

علاقه مندان مي توانند اين مستند زيبا را به مدت 13 شب و بعد از مجموعه هاي تلويزيوني ساعت 23 و تكرار آن را نيز هر روز ساعت 15.50 از شبكه يك تماشا كنند.**پدر ..پسر ...برادر به روي آنتن راديو نمايش مي رود

از 26 فروردين ، نمايش پدر ..پسر ...برادر به كارگرداني رضا عمراني از راديو نمايش پخش مي شود.

اين نمايش را محمدرضا محمدي نيكو نگاشته و داستان آن در روزگاران قديم اتفاق مي افتد؛ در آن زمان، جواني به نام البرز به شهر مي آيد تا به لشگر ظلم بپيوندد، ضحاك براي آزمون پذيرش البرز در لشگر خود به او مي گويد ، پدرش نستوه را بكشد و....

بهناز بستان دوست، مهرداد مهماندوست ، مهدي نميني مقدم، رويا فلاحي، علي زريني، محمد آقا محمدي، حميد هدايتي،محمد يگانه، كرامت رودساز، محمد رضا علي، رحمان باقريان ،اسماعيل بختياري و شمسي صادقي از جمله بازيگران اين نمايش راديويي هستند.

پدر ..پسر ...برادر به صدابرداري رضا طاهري و افكتور محمدرضا قبادي فر ، از چهارشنبه ساعت 10 روي آنتن راديو نمايش مي رود.

فراهنگ**9187**1569

سرخط اخبار فرهنگ