مسكن مهر شهرهای كمتر از 25 هزار جمعیت استان كرمانشاه تا 18 ماه دیگر تحویل می شود

كرمانشاه - ایرنا - معاون مسكن شهری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان كرمانشاه از تحویل و واگذاری همه واحدهای مسكن مهر در شهرهای با جمعیت كمتر از 25 هزار تن تا 18 ماه آینده، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، شمس الله خدادادی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار كرد: از پنج هزار و 712 واحد مسكن مهر در دست ساخت از سوی این بنیاد، تاكنون سه هزار و 200 واحد به متقاضیان واگذار و تحویل شده است و سایر واحدها با پیشرفت های فیزیكی مختلف در حال ساخت هستند كه تلاش می كنیم تا پایان نیمه نخست سال 95 خورشیدی، آنها را نیز تحویل دهیم.

وی همچنین از نبود متقاضی برای 2 پروژه مسكن مهر بنیاد مسكن استان كرمانشاه در شهرهای بیستون و ماهیدشت خبر داد.

خدادادی گفت: آماده ایم برای پروژه 256 واحدی مسكن مهر شهر بیستون كه تاكنون 55 درصد پیشرفت در ساخت دارد و نیز پروژه 128 واحدی ماهیدشت با 57 درصد پیشرفت در ساخت، متقاضی جدید بپذیریم.

وی افزود: وام این واحدها به 300 میلیون ریال افزایش یافته و متقاضیان می توانند با سهم آورده 200 میلیون ریالی مالك این واحدها شوند.** 500 واحد مسكن محرومین تا سال آینده واگذار می شودمعاون مسكن شهری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی استان كرمانشاه همچنین از در حال اجرا بودن مصوبه سفر رهبری به استان مبنی بر ساخت 500 واحد مسكونی برای محرومین، خبر داد.

خدادادی گفت: 2 پروژه 128 واحدی كیانشهر و 80 واحدی شهرك معلم در شهر كرمانشاه و نیز پروژه های 54 واحدی شهر جوانرود، 96 واحدی هرسین، 100 واحدی صحنه، 20 واحدی قصرشیرین و 30 واحدی سرپل ذهاب از جمله این واحدها می باشند.

وی افزود: پیشرفت ساخت این پروژه ها بطور میانگین 45 درصد است كه تلاش می كنیم تا سال آینده به محرومین واقعی تحویل شود.

وی همچنین با اشاره به در حال ساخت بودن 27 واحد مسكونی از محل جمع آوری كمك های مردمی كه به حساب 100 امام واریز شده است، از انجمن خیرین مسكن ساز استان خواست تا نسبت به این مقوله اهتمام داشته باشند.

استان كرمانشاه با 2 میلیون تن جمعیت دارای 30 شهر و 2 هزار و 555 روستای دارای سكنه می باشد.

امروز، دوشنبه 25 فروردین سالروز فرمان تاریخی امام خمینی (ره) برای تاسیس حساب 100 و نیز بنیاد مسكن انقلاب اسلامی می باشد.

6539

سرخط اخبار استان‌ها