احداث محور مياندوآب - ميانه در آذربايجان غربي تسريع مي شود

مهاباد - ايرنا - رييس اداره راه و شهرسازي مياندوآب از تسريع در احداث محور مياندوآب به ميانه در جنوب آذربايجان غربي در سال جاري خبر داد.

رمضان محمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در بازديدي كه دو تن از معاونان وزير راه و شهرسازي اخيرا از اين محور ارتباطي داشتند دستوراتي در مورد تسريع در اجراي اين طرح صادر كردند كه در صورت اجرا پيش بيني مي شود و اين محور ارتباطي سال آينده به طور رسمي به بهره برداري رسيده و زير بار ترافيك قرار گيرد.

وي گفت: در اين بازديد كه نمايندگان مردم مياندوآب، شاهين دژ و تكاب در مجلس شوراي اسلامي و مديركل راه و شهرسازي آذربايجان غربي نيز حضور داشتند معاون وزير راه و شهرسازي در زمينه اختصاص 50 ميليارد ريال براي تسريع در اجراي اين طرح قول مساعد داد.

محمدپور افزود: ايشان همچنين اختصاص سه هزار تن قير براي اجراي طرح محور مياندوآب - ميانه و پرداخت 30 ميليارد ريال طلب به پيمانكار اين طرح را نيز در آينده اي نزديك متقبل شد.

وي اضافه كرد: در اين بازديد قرار شد تا 15 كيلومتر از اين محور كه در طرف آذربايجان غربي است و 20 كيلومتر ديگر كه در طرف زنجان واقع شده است امسال آسفالت شود.

به گفته رييس اداره راه و شهرسازي مياندوآب احداث اين محور كه در مجموع 144 كيلومتر طول دارد كه در چهار قطعه 36 كيلومتري در حال اجراست.

وي گفت: دو قطعه از اين محور كه يك قطعه در طرف آذربايجان غربي و يك قطعه از طرف زنجان است تاكنون مورد بهره برداري قرار گرفته است و تنها يك قطعه از آن كه در محدوده آذربايجان شرقي واقع شده باقي مانده است كه از 50 تا 60 درصد پيشرفت فيزيكي برخوردار است.

در اين بازديد سيدحسين ميرشفيع معاون راه روستايي وزارت راه و شهرسازي و خيراله خادمي معاون شركت ساخت و توسعه زيربناهاي حمل و نقل كشور نيز حضور داشتند كه علاوه بر اين محور از راه هاي روستايي كردكندي و اسلام آباد نيز ديدن كردند.

احداث محور مياندوآب به ميانه از 23 سال پيش آغاز شده است و در صورت اتمام مسير شهرهاي جنوبي استان آذربايجان غربي را به تهران به لحاظ مسافت 70 كيلومتر و به لحاظ زماني به دليل حذف محورهاي پرترافيك يك ساعت و نيم كاهش مي دهد.

در حال حاضر شهرهاي واقع در جنوب آذربايجان غربي و برخي از شهرهاي استان كردستان از طريق مسير مياندوآب - مراغه - هشترود به اتوبان تبريز به تهران متصل مي شوند.

شهرستان مياندوآب در جنوب آذربايجان غربي و 164 كيلومتري مركز استان واقع شده است.

6185/6008

سرخط اخبار استان‌ها