سامانه 1540 در اداره كل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي داير شد

اروميه - ايرنا - رييس اداره مديريت عملكرد اداره كل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي از راهاندازي سامانه 1540 در اين اداره كل با هدف حفاظت از محيط زيست استان خبر داد.

عليرضا لطفي روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: علاقه مندان و دوستداران طبيعت با مشاهده هرگونه تخلف در حوزه هاي محيط زيست انساني، ايجاد آلودگي هاي زيست محيطي و مزاحمت هاي عمومي، شكار و صيد غيرمجاز، تخريب طبيعت مي توانند با سامانه 1540 تماس بگيرند.

وي گفت: سامانه 1540 به مدت 40 روز به طور آزمايشي فعال بود كه با استقبال عمومي مواجه شد و موارد زيست محيطي نيز به اداره كل حفاظت محيط زيست آذربايجان غربي گزارش شده است.

لطفي اظهار كرد: تماس با اين سامانه رايگان بوده و آماده دريافت اخبار، پيشنهادات و انتقادات شهروندان را در هر زمينه اي هستيم.

وي اضافه كرد: هدف كلي از راه اندازي سامانه 1540 افزايش ارتباطات مردمي و بهره مندي بيشتر از نظرات و پيشنهادات هم استاني ها و نيز دسترسي آسانتر و سريعتر به اخبار و اطلاعات زيست محيطي در استان است.

لطفي گفت: ارائه خدمات بهتر در زمينه حفاظت از محيط زيست، حفاظت از آن قبل از ايجاد و انتشار آلودگي و تخريب ها از جمله اهداف ديگر از راه اندازي اين سامانه است.

وي اظهار كرد: با اطلاع رساني بيشتر در زمينه راه اندازي اين سامانه در سطح جامعه گام مهمي در اطلاع رساني به موقع درباره تخلفات زيست محيطي در استان برداشته مي شود.

آذربايجان غربي با مساحتي بيش از 3700 كيلومترمربع از استانهاي پهناور كشور محسوب مي شود كه به دليل موقعيت طبيعي و ساختار توپوگرافيك رودخانه ها، تالابها، مردابها و درياچه هاي كوچك و بزرگ را در برگرفته است.

اين استان داراي اقليمهاي متفاوتي بوده و اين تنوع اقليمي موجب شده تا گونه هاي متنوعي از پوشش گياهي و جانوري در اين استان وجود داشته باشد.

وجود 54 گونه پستاندار، 59 گونه خزنده و دوزيست، 26 گونه ماهي، نشان از تنوع گونه هاي مختلف زيستي در حيات وحش استان است.

7125/6008

سرخط اخبار استان‌ها