۲۱ فروردین ۱۳۹۴،‏ ۱۷:۲۳
کد خبر: 81566041
۰ نفر
نژاد فلاح: حق هواداران را از النصر خواهیم گرفت

تهران - ایرنا - قائم مقام باشگاه پرسپولیس با صدور اطلاعیه ای خطاب به هواداران ضمن تقدیر و تشكر از حمایت های پرشور آنها بر پیگیری فرافكنی ها و اظهارات توهین آمیز مسئولان باشگاه النصر عربستان از طریق كنفدراسیون فوتبال آسیا تاكید كرد.

به گزارش ایرنا از باشگاه پرسپولیس، محمدحسین نژادفلاح در ابتدای این اطلاعیه آورده است: در پی برتری شیرین تیم پرسپولیس مقابل النصر عربستان سعودی بر خود واجب می دانم بار دیگر از حمایت های بی دریغ، پرشور، گسترده و تاریخی شما تقدیر و تشكر كرده و تاكید كنم اگر این حضور بالغ بر 100 هزار نفری و هشیارانه شما نبود، شاید تیم پرسپولیس نیز امروز صدرنشین مطلق لیگ قهرمانان آسیا و بهترین تیم غرب آسیا تا پایان هفته چهارم نبود. شما همان طور كه در مصاحبه ها ، اطلاعیه ها و فراخوان های بنده، باشگاه و بزرگان پرسپولیس تاكید كرده بودیم با درك حساسیت ، اهمیت و سرنوشت ساز بودن نتیجه این دیدار به ورزشگاه آزادی آمدید و با پرهیز از هرگونه شعار علیه تیم حریف و حفظ احترام تیم داوری و نمایندگان كنفدراسیون فوتبال آسیا تا آخرین لحظه از تیم محبوبتان حمایت كردید. این حضور شما موجب شد تا دیدار پرسپولیس و النصر به پرتماشاگرترین دیدار تاریخ لیگ قهرمانان آسیا مبدل شود.

قائم مقام باشگاه پرسپولیس در ادامه این اطلاعیه می افزاید: شاید تیم حریف منتظر بروز برخی حواشی و شعارهای توهین آمیز بود و یا منتظر باخت تحقیرآمیز پرسپولیس با حضور 100 هزار تماشاگر، اما با تلاش و همت بازیكنان و حمایت هواداران نه تنها پرسپولیس برنده شد بلكه شما هواداران نیز از هرگونه شعار علیه تیم رقیب خودداری كردید. جای تقدیر و تحسین دارد كه این حضور بالغ بر 100 هزار نفری با هیچ حاشیه و اتفاق ناخوشایندی جز پرتاب 2 ترقه همراه نبود. شما به رغم برخی اقدامات تحریك آمیز اعضای تیم النصر و برخی گزارش های تند رسانه های سعودی هشیارانه از هرگونه واكنش پرهیز كرده و هیچ شعاری علیه تیم حریف سر نداده و ثابت كردید نه تنها پرطرفدارترین تیم آسیا بلكه بهترین تماشاگران دنیا هستید. هواداران ضمن رعایت مسائل اخلاقی و اصول حرفه ای فوتبال حامی تیم محبوبتان در شرایطی تقریبا بحرانی بودند. مرحبا به این وفاداری، حرفه ای گری و رفتارهای آگاهانه. دست تك تكتان را می بوسیم و شرمنده ایم كه بسیاری از هواداران با پرشدن فضای استادیوم آزادی از تماشای بازی تیم محروم شده و با درهای بسته مواجه شدند.

وی در قسمت دیگری از این اطلاعیه یادآور می شود: در این میان باعث تاسف بسیار است كه پس از اظهارات غیرواقعی سرمربی و برخی مسئولان تیم النصر مبنی بر میزبانی نامطلوب باشگاه پرسپولیس و برخی فرافكنی های دیگر می شنویم و می خوانیم كه ظاهرا رئیس سعودی باشگاه النصر ضمن بیان مطالبی كذب درباره میزبانی پرسپولیس و فوتبال ایران اظهارات توهین آمیزی درباره هواداران با اخلاق، پرشور و با محبت پرسپولیس داشته است كه از بیان واژه های مورد استفاده وی شرم داشته و پرهیز می كنیم. در این باره واجب می دانیم عنوان كنیم كاروان تیم فوتبال النصر با همكاری پلیس گذرنامه و مدیران و پرسنل فرودگاه امام خمینی(ره) با در نظر گرفتن 2 گیت ویژه در اسرع وقت و نهایت احترام امورات اداری و قانونی خود را پشت سر گذاشته و با اتوبوس VIP ، اسكورت پلیس و اتومبیل تشریفات عازم هتل پنج ستاره پارسیان آزادی شده و بهترین پذیرایی از آنها در این هتل انجام شد. همچنین با توجه به ورود دیرهنگام این تیم به ایران كنفرانس خبری سرمربی النصر به زمان دیگری موكول شد تا آنها دغدغه ای نداشته باشند و همین موضوع عاملی شد تا خبرنگاران زحمتكش ورزشی در دو مكان و دو زمان متفاوت به پوشش كنفرانس خبری مربیان دو تیم بپردازند. زمان تمرینات این تیم به خاطر پرواز دیرهنگامشان تغییر یافت و به رغم اینكه طبق قوانین مكلف و موظف به پذیرایی از 29 عضو تیم مهمان هستیم برای تمامی كاروان 45 نفره تیم النصر امكانات قائل شده و صراحتا مدعی هستیم بهترین پذیرایی را از آنها داشتیم كما اینكه بسیاری از مسئولان تیم النصر بارها از اقدامات باشگاه پرسپولیس تقدیر و تشكر كردند. حتی ظهر روز چهارشنبه و ساعاتی قبل از بازی برحسب تایید بنده ضیافت ناهار در هتل محل اقامت تیم مهمان با حضور مدیران باشگاه پرسپولیس و معاونین بنده و مسئولان تیم حریف برگزار شد و هدایایی نیز به رسم یادبود به آنها داده شد تا اقداماتی كه تیم عربستانی در ریاض برای ما در نظر گرفته بود را بهتر از خودشان جبران كرده و ثابت كنیم كه تمامی اهداف و نگاه ما به این بازی كاملا ورزشی بوده و هست.

نژاد فلاح در ادامه آورده است: با این وجود وقتی برخی اقدامات تحریك آمیز آنها را می دیدم و می شنیدم مطمئن شدم كه متاسفانه این تیم اهدافی غیر ورزشی را در سر می پروراند و به نوعی به دنبال تحریك تماشاگران پرسپولیس است، اما بسیار خوشحالم كه هواداران با درك شرایط و حرفه ای گری ترفند های تحریك آمیز تیم مقابل را با بی توجهی نسبت به این تیم و تشویق تیم محبوب خودشان خنثی كردند. واجب و لازم می دانم بگویم نماینده عالی رتبه سفارت عربستان و گروه همراهشان و همچنین مسئولان تیم النصر كه در جایگاه ویژه استادیوم آزادی نشسته بودند مراتب تقدیر و تشكر خود از میزبانی شایسته باشگاه پرسپولیس و رفتار حرفه ای و اخلاق مدارانه 100 هزار هوادار را به بنده اعلام داشته و آن قدر از شرایط موجود رضایت داشتند كه حتی كارت ویزیت و شخصی بنده را دریافت كرده و حتی عكس هایی به یادگار با ما و آقای برانكو گرفتند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است: پس از بازی نیز به هنگام خروج تیم النصر از استادیوم آزادی شخصا به اغلب اعضای این تیم خسته نباشید گفته و تاكید كردم فوتبال بازنده و برنده دارد و همان طور كه ما در ریاض باختیم امروز توانستیم برنده باشیم و برای شما و تیمتان آرزوی موفقیت می كنم. حتی نماینده باشگاه تا آخرین لحظه در كنار تیم النصر بود و آنها را در فرودگاه امام خمینی(ره) بدرقه كرد در حالی كه ما پس از خروج از ریاض در جده و مكه مكرمه نماینده ای از تیم النصر را در كنار خود نداشتیم و با برخی مشكلاتی مواجه شدیم كه اگر نماینده تیم النصر در كنار ما بود این مشكلات به راحتی حل و فصل می شد.

وظیفه خود دانستم با توجه به اظهارات غیرمسئولانه و كذب سرمربی و باشگاه النصر درباره نحوه میزبانی باشگاه پرسپولیس و رفتارهای اخلاق مدارانه هواداران ما تمامی مسائل را برای اطلاع رسانه ها تشریح كرده و اظهارات توهین آمیز ، غیر ورزشی ، غیراخلاقی و كذب رئیس باشگاه النصر را نشان دهنده شخصیت وی بدانم. این بی احترامی و اظهارات غیر ورزشی را بی پاسخ نگذاشته و از طریق بخش حقوقی باشگاه با طرح شكایت به كنفدراسیون فوتبال آسیا قاطعانه آن را پیگیری خواهم كرد و اجازه نخواهم داد به هواداران ما كه رعایت مسائل اخلاقی را به رغم برخی اقدامات تحریك آمیز النصری ها در سرلوحه برنامه های خود در استادیوم قرار داده بودند جفا شود.

ورزشی(1)**1379