معاون وزير بهداشت: كرمانشاه به عنوان قطب درماني غرب كشور مطرح است

كرمانشاه - ايرنا - معاون درمان وزارت بهداشت با بيان اينكه استان كرمانشاه به عنوان قطب درماني منطقه غرب كشور مطرح است ، گفت: يك طرح ملي آمايش سرطان را تدوين و آماده كرده ايم كه اين طرح در سه مرحله به بيماران سرطاني خدمات ويژه ارائه مي كند.

به گزارش ايرنا ، روابط عمومي استانداري كرمانشاه روز پنجشنبه به نقل از دكتر محمد حاجي آقاجاني در نشست مديران و روساي بيمارستانهاي استان كه با حضور استاندار كرمانشاه برگزار شد افزود: همه امكانات مختص اين بيماري اعم از دستگاههاي مورد نياز و بخشهاي جراحي و تخصصي در قطبهاي درماني احداث مي شود كه كرمانشاه در اين راستا با توجه به مركزيت غرب مورد توجه است.

وي اظهار داشت: تمام نيازمندي هاي سرطاني در قطب درماني بررسي و انجام مي شود كه با اجراي آن ديگر نيازي به اعزام بيماران به تهران نخواهد بود.

وي در ادامه گفت: خوشبختانه همدلي و همراهي مناسبي كه در كرمانشاه وجود دارد پيشرفتهاي خوبي را در بخش بهداشت و درمان استان رقم زده است كه در اين راستا بايد از حمايتهاي استاندار تقدير نماييم.

وي افزود: با توجه به اينكه در طول يكسال گذشته اقدامات خوبي در كرمانشاه براي پيشرفت حوزه درمان و بهداشت صورت گرفته اما اين استان داراي كمبودها و مشكلاتي مربوط به سالهاي قبل مي باشد كه بايد تلاشهاي خود را براي ارائه خدمات بهتر درماني در بخش هاي مختلف افزايش دهيم.

وي در ادامه اظهار داشت: براي راه‌اندازي 164 مركز تخصصي و فوق تخصصي سرطان در سطح كشور در سال ‌جاري به 20 ‌هزار ميليارد ريال اعتبار نياز داريم كه در اين راستا اقدامات لازم در حال انجام است.

وي همچنين توسعه و افزايش تعداد تخت هاي آي.سي.يو، توسعه اورژانس بيمارستاني و خدمات اورژانسي، توسعه بيمارستانهاي هيات امنايي، ساخت 60 بلوك زايمان در سطح كشور، ساخت 250 مركز پلي ‌كلينيك، خريد تجهيزات پزشكي و مورد نياز اين بخش را برخي از برنامه هاي وزارتخانه بهداشت و درمان براي سال جاري عنوان كرد.

معاون درمان وزارت بهداشت با اشاره به اعلام آمادگي استاندار براي حمايت از بخش خصوصي براي پيشبرد كارها گفت: اين اقدام استاندار كرمانشاه جاي تقدير ويژه دارد لذا مسوولين دانشگاه علوم پزشكي بايد از اين فرصت فراهم آمده استفاده كنند و با تلاش بيشتر بسترهاي مناسبي را براي توسعه روزافزون بخش بهداشت و درمان در استان ايجاد كنند.

وي تصريح كرد: بايد به فكر جذب بخش خصوصي براي سرمايه گذاري در بخش درمان براي پيشبرد اهداف پيش بيني شده باشيم و استان كرمانشاه با توجه به ظرفيتهاي مناسب خود مي تواند در اين زمينه پيشرو باشد.

در ادامه اين جلسه چند مصوبه براي توسعه و حل مشكلات مربوط به بخش درمان و بهداشت استان به تصويب رسيد.

8066/1352