ظریف: معتقد به همفكری با پاكستان درباره مسایل منطقه هستیم

اسلام آباد - ایرنا - وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران پاكستان را یكی از كشورهای مهم منطقه دانست و گفت: معتقدیم برای حل مسایل منطقه باید با پاكستان همفكری كنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، محمد جواد ظریف عصر چهارشنبه در بدو ورود به اسلام آباد در جمع خبرنگاران با بیان اینكه جمهوری اسلامی ایران اهمیت ویژه ای برای كشور دوست و برادر پاكستان قائل است افزود: ایران به دنبال صلح و ثبات در منطقه است.

وی همچنین اظهار داشت: امروز متاسفانه هم ایران و هم پاكستان در معرض افراط و تروریسم قرار دارند و متاسفانه دوشنبه شب گذشته شاهد بودیم كه تروریست ها تعدادی از مرزبانان جمهوری اسلامی ایران را در جنوب شرق كشورمان به شهادت رساندند.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران با هدف انجام گفت و گوهای دوجانبه و منطقه ای با عالی ترین مقامات دولت جمهوری اسلامی پاكستان، عصر امروز و بعد از انجام سفری چند ساعته به مسقط، در راس یك هیات هالی رتبه وارد اسلام آباد شد و در فرودگاه بین المللی بی نظیر بوتو مورد استقبال سید سجاد حیدر مدیر كل منطقه غرب آسیا وزارت امور خارجه پاكستان قرار گرفت.

ظریف در مدت اقامت دو روزه خود در اسلام آباد، علاوه بر دیدار با سرتاج عزیز همتای پاكستانی خود، با محمد نواز شریف نخست وزیر، ژنرال راحیل شریف فرمانده ارتش، ایاز صادق رییس مجلس ملی، رضا ربانی رییس مجلس سنا و اسحاق دار وزیر اقتصاد و دارایی این كشور دیدار خواهد كرد.

آساق*1*1723*