فعاليتهاي ترانزيتي به فرودگاه ها رونق اقتصادي مي بخشد

تهران - ايرنا - عضوكميسيون عمران مجلس گفت: فعاليتهاي ترانزيتي در كنار سرمايه ‌گذاري در فرودگاهها، موجب ارتقاي روند كاري در اين بخش و رونق اقتصادي مي شود.

به گزارش ايرنا، مهرداد بائوج لاهوتي در گفت و گويي اظهار داشت : اقتصادي بودن فرودگاهها يكي از عوامل رونق اقتصادي و توسعه صنعت هوانوردي و فرودگاهي در هر منطقه اي است.

وي افزود: ايجاد مسيرهاي هوايي جديد و برقراري پروازهاي متعدد به مقاصد مختلف به خصوص مسيرهاي خارجي، راه را براي توسعه چرخه اقتصادي باز خواهد كرد.

عضو كميسيون مزبور اظهارداشت: موانع و محدوديت‌هاي پروازي مانع از آن خواهد شد كه به مساله رونق اقتصادي فرودگاه توجه شود و بايد براي رفع اين مساله اقدام كرد .

لاهوتي تصريح كرد: چنانچه بتوانيم فعاليت‌هاي صنعت هوانوردي را از انحصار دولت خارج و به دست بخش خصوصي بسپاريم، مي‌توان رشد و رونق اين صنعت را مشاهده كرد .

نماينده مردم گيلان و لنگرود در مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه توسعه ترانزيت فرودگاهها را به سمت و سوي اقتصادي شدن آنها سوق مي‌دهد، گفت: حضورسرمايه‌ گذاران بخش خصوصي در فرودگاهها و همكاري اين بخش درتكميل برخي پروژه‌ها از عواملي است كه مي‌تواند به توسعه فرودگاهها و اقتصادي شدن آنها كمك نمايد.

اقتصام(1)1108