۲ مرداد ۱۳۸۶،‏ ۰:۰۱
کد خبر: 8156225
۰ نفر
اظهارات "سید حسن نصرالله" درباره جنک 33 روزه ................................................
تهران ، خبرگزاری جمهوری اسلامی 01/05/86 خارجی.سیاسی.الجزیره.سید حسن نصرالله.اسرائیل دبیر کل حزب الله لبنان گفت: نیروهای حزب الله برای به اسارت درآوردن سربازان اسرائیلی سه ماه در کمین بودند تا اینکه در تابستان گذشته این فرصت فراهم شد و سربازان اسرائیلی را به اسارت در آوردند.
"سید حسن نصرالله" در گفت وگویی باالجزیره، که دوشنبه شب پخش شد، افزود: حزب الله بخوبی می دانست که اسرائیل به دلیل شکست خود از حزب الله در سال 2000 دست به حمله خواهد زد تا اعتبار خود را دوباره به دست بیارود.
وی با تاکید بر اینکه در جنک سال گذشته بااسرائیلی ها به هیچ وجه انبار موشک های حزب الله مورد حمله قرار نگرفته است، گفت: آنچه اسرائیل از اصابت انبارهای موشک سخن می گفت در واقع منازل افراد غیر نظامی لبنانی بوده است که اسرائیل به دروغ آنها را پایگاهای موشکی حزب الله تبلیغ می کرد.
وی بااشاره به شلیک موشک حزب الله به یک ناو جنگی اسرائیلی در جنک یاد شده گفت که اسرائیلی ها پس از اصابت ناو جنگی خود یک بار ادعا کردند که کادر شلیک کننده موشک ایرانی بوده و بار دیگر آنها را چینی خواندند و در دفعه بعد آنها را کره ای دانستند، این درحالیکه پرسنل شلیک کننده همگی از جوانان تحصیل کرده لبنانی بودند.
سید حسن نصر الله با اشاره به اینکه روزنامه اسرائیلی "معاریو" بهنگام تجاوز اسرائیل به لبنان اعلام کرده بود که اسرائیل در این جنک بیش از سایر جنگهایش با اعراب موشک و گلوله به کار برده است، گفت که وی ایمان داشت که حزب الله به رغم شدت حملات اسرائیل در این جنک پیروز خواهد شد.
دبیر کل حزب الله لبنان با رد شایعاتی که در خلال جنک یاد شده نسبت به مخفی شدن وی در سفارت ایران در بیروت یاسوریه مطرح می شد،افزود: در میان مردم لبنان و در جایی که باید باشم، قرار داشتم.
نصرالله در ادامه با تاکید بر اینکه حزب الله در خلال جنک لبنان هرگز درخواست مشارکت سوریه یا ایران در این جنک را نکرده بود،گفت که حزب الله بااطمیان کامل به کسب پیروزی در این جنک عقیده داشت که گسترش این جنک به یک جنک منطقه ای ممکن بود ابعاد بین المللی به خود بگیرد.
وی در تشریح نبردهای سال گذشته گفت که اسرائیل پس از اینکه حزب الله توانست در این جنک نیروی دریایی اسرائیل را فلج سازد وآن را از سواحل لبنان دور کند و همچنین تعدادی از بالگردهای اسرائیلی را سرنگون سازد اقدام به استفاده بی سابقه ای از نیروی هوائی برای بمباران شدید لبنان کرد.
دبیر کل حزب الله لبنان تاکید کرد که حزب الله در این جنک 33 روزه قادر بود مناطق بسیاری در اسرائیل را مورد هدف قرار دهد و نیروی هوائی اسرائیل نتوانست به این توانائی حزب الله لطمه وارد کند.
وی تاکید کرد که حزب الله در صورت حمله اسرائیل به بیروت، تل آویو را مورد شلیک موشکهایش قرار می داد.
سید حسن نصر الله تاکید کرد که در تابستان سال 2006 تمامی مناطق فلسطین اشغالی در تیررس موشکهای حزب الله بود وهم اکنون نیز تمامی مناطق در فلسطین اشغالی در تیررس این موشکها است.
وی در مورد ادعای ایهود اولمرت نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر اینکه دبیر حزب الله نمی تواند آزادانه در خیابانهای بیروت رفت وآمد کند گفت: حزب الله پس از ترور "عباس الموسوی " دبیر کل سابق حزب الله در اوائل دهه هشتاد میلادی توسط اسرائیل دست به اقدامات پیشگیرانه زد وبه این خاطر دبیرکل حزب الله در خیابانهای بیروت بطور علنی رفت وآمد نمی کند.
صویر/1482/1566/ شماره 003 ساعت 00:25 تمام

سرخط اخبار جهان