۱۸ فروردین ۱۳۹۴،‏ ۲:۴۰
کد خبر: 81562042
۰ نفر
رفتن یا ماندن كی روش دلیل اختلاف با وزارت ورزش نیست

تهران- ایرنا- رییس فدراسیون فوتبال با اشاره به اینكه خواهان ادامه همكاری با كارلوس كی روش است، گفت: اختلاف ما با وزارت ورزش و جوانان ربطی به رفتن كی روش از ایران ندارد.

به گزارش ایرنا علی كفاشیان با حضور در برنامه تلویزیونی 90 اظهار داشت: فدراسیون از عملكرد كی روش رضایت كامل دارد و به همین دلیل پس از جام جهانی با ایشان قرارداد چهار ساله جدیدی امضا كردیم. حتی پس از جام ملت های آسیا نیز كه طبق قرارداد می توانستیم به كارمان با این مربی پایان دهیم، نظر به ماندن وی داشتیم.

وی افزود: كی روش پیش از جام ملت های آسیا ناراحتی هایی داشت و از او خواستیم تا در پایان این رقابت صحبت كنیم. سپس ایشان پس از یك ماه استراحت در جلسه ای عنوان كرد كه نمی تواند كار كند و حتی نشستی با دبیركل جدید فدراسیون برگزار كرد.

كفاشیان عنوان كرد: باز هم درخواست كردیم تا در ایران ماندگار شود و پس از اینكه به خاطر مشكلات مالیاتی در فرودگاه مهرآباد با مشكل روبرو شد، ناراحتی ها افزایش یافت.

وی با تأكید بر اینكه متأسفانه این مربی می خواهد به كارش با فدراسیون فوتبال ایران پایان دهد، گفت: این موضوع را سه شنبه در هیأت رئیسه فدراسیون بررسی خواهیم كرد.

كفاشیان در مورد مشكل كی روش با علیرضا اسدی دبیر جدید فدراسیون فوتبال گفت: ایشان قبل از تغییرات در فدراسیون شروع به صحبت هایی مبنی بر رفتن داشت كه به او اعلام كردم، ایشان مستقیم زیر نظر رییس فدراسیون است و نباید از انتقادها ناراحت شود.

وی در مورد خواسته های نامعقول كارلوس كی روش عنوان كرد: ایشان نظم خاصی دارد و می خواهد مجموعه اش یكدست باشد و اسدی نیز به عنوان دبیركل فدراسیون یكی از اهالی فوتبال است و هرچند وزارت ورزش او را به فدراسیون سفارش كرد اما از كارش راضی هستیم.

كفاشیان در خصوص اینكه چرا در جلسه كی روش با اسدی از سرمربی تیم ملی دفاع نكرده است؟ عنوان كرد: شفاهی و كتبی از كی روش حمایت كرده ام و رأی كلی هیأت رئیسه فدراسیون نیز بر ادامه همكاری با این مربی پرتغالی است.

رییس فدراسیون فوتبال ایران ادامه داد: كی روش خودش منتقد خیلی هاست و انتقاد همیشه وجود دارد و مربی حرفه ای نباید مداوم در انتظار تعریف و تمجید باشد.

وی با اشاره به اینكه فدراسیون همیشه سعی كرده است تا بهترین امكانات را برای تیم ملی فراهم سازد، گفت: حتی با نماینده وزارت ورزش و جوانان نشستی داشتیم كه وزارتخانه نیز خواهان ادامه همكاری این مربی است.

كفاشیان در خصوص اینكه به نظر می رسد اختلاف نظرش با وزارت ورزش باعث رفتن كی روش و ایجاد مشكل برای تیم ملی شده است، گفت: این موضوعات ربطی به هم ندارد و در برنامه های ما مسؤولیت سرمربی و اهالی فدراسیون مشخص است و كی روش و علیرضا اسدی نمی توانند در موضوعاتی كه به آنان مربوط نیست دخالتی داشته باشند.

رییس فدراسیون فوتبال ایران ادامه داد: حتی روز دوشنبه دوباره به ایشان پیغام دادم كه اگر نظرش بر ماندن است با هم مذاكره كنیم كه متأسفانه جوابی داده نشد.

وی گفت: كی روش ماه ها قبل خیلی دوست داشت به كارش در ایران ادامه دهد و واقعاً نمی دانم چرا نظرش عوض شده و از او می خواهم به خاطر علاقه ای كه مردم دارند در كشورمان ماندگار شود.

وی در مورد دخالت های وزارت ورزش و جوانان گفت: حدود 8 ماه است كه اظهار نظری از سوی وزارت ورزش نشده است و باز هم می گویم كه اگر كی روش چراغ سبز نشان دهد، حتماً او را نگه می داریم.

كفاشیان در مورد خداحافظی جواد نكونام از بازیهای ملی گفت: این وداع را قبول ندارم؛ چرا كه وی هنوز توان حضور در میدان و كمك كردن به تیم ملی را دارد و حتی به خود من نیز در زمان های مختلف كمك های زیادی داشته است.

ورزشی(2)**3783**1504

سرخط اخبار ورزش