۱۷ فروردین ۱۳۹۴،‏ ۷:۲۸
کد خبر: 81560751
۰ نفر
دستگیری روزانه 40 مهاجر غیرقانونی در انگلیس

لندن – ایرنا – روزنامه تایمز روز دوشنبه نوشت: براساس آمارهای منتشره توسط وزارت كشور انگلیس، در سال گذشته میلادی، روزانه 40 مهاجرغیرقانونی در این كشور بازداشت شده است.

این روزنامه نوشت: رستوران های چینی وهندی، پمپ بنزین ها و كارواش ها از جمله مكان هایی بوده اند كه به دلیل حضور احتمالی كارگران مهاجرغیرقانونی بیش از هر جای دیگر مورد توجه مقامات مهاجرتی انگلیس بوده و تحت بازرسی قرار گرفته اند.

تایمز نوشت: آمار وزارت كشور انگلیس حاكی از جریمه بیش از یك میلیون پوندی رستوران های هندی ، پاكستانی و سریلانكایی و 500 هزار پوندی رستوران های چینی در سال گذشته میلادی به دلیل استفاده از نیروهای كارغیرقانونی است.

این روزنامه افزود: این آمارها موید آن است كه شمار مهاجران غیرقانونی بازداشت شده در انگلیس، از 20 نفر در روز، در سال 2010 میلادی، به 40 نفر درروز، در سال گذشته میلادی رسیده است.

به نوشته تایمز، در سال گذشته میلادی، در كل 14 هزار و 338 مهاجر غیرقانونی در انگلیس دستگیر شده است كه نسبت به سال 2010 میلادی دو برابر افزایش نشان می دهد.

روزنامه تایمز به نقل از 'فیلیپ دیوید' یك عضو ارشد حزب محافظه كار نوشت: این آمار دستگیری ها نشانگر آن است كه كنترل های اعمال شده بر روی مبادی ورودی و مرزی انگلیس برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی، خوب كار نمی كند.

این روزنامه نوشت: دولت انگلیس به منظور محدود كردن شمار مهاجران غیرقانونی به این كشور به دنبال ایجاد یك 'محیط خصمانه ' از طریق ممانعت از ایجاد باز كردن حساب بانكی، یافتن محل اقامت و نیز استفاده از امكانات رفاهی دولتی از سوی این مهاجران است.

تایمز افزود: اما به رغم ایجاد این موانع و وجود محیطی غیردوستانه، هم اینك صدها پناهجو و مهاجر غیرقانونی در بندر كاله فرانسه به دنبال یافتن راهی برای ورود به انگلیس هستند .

این روزنامه نوشت: در حال حاضر بسختی می تواند ارزیابی دقیقی از شمار مهاجران غیرقانونی در انگلیس بدست آورد اما براساس تخمین مدرسه اقتصادی لندن در سال 2009 میلادی ، شمار این افراد بین 618 هزار نفر تا 863 هزار نفر است.

در حال حاضر مساله مهاجرت از جمله مسایلی است كه با توجه به حساسیت های ایجاد شده در ارتباط با آن در انگلیس و نزدیك بودن به انتخابات عمومی ماه 'می '، بیش از پیش مورد توجه احزاب سیاسی از جمله حزب ضد اروپایی و ضد مهاجرت اتحاد انگلیس ( یوكیپ ) و نیز حزب محافظه كار قرار گرفته است.

آمار منتشر شده توسط دفتر آمارملی انگلیس (او ان اس) نشانگر افزایش سه برابری مهاجرت به انگلیس نسبت به پیش بینی ها در سال 2010 میلادی است كه این امر با وعده های دولت محافظه كار درخصوص كنترل مهاجرت در تناقض بوده است.

دیوید كامرون نخست وزیر انگلیس در زمان تشكیل دولت ائتلافی اش در سال 2010 میلادی قول داده بود كه نرخ مهاجرت به این كشور را به زیر یكصد هزار نفر برساند.

با این حال به نظر می رسد دولت محافظه كار بیشتر از سر اجبار ناشی در پیش بودن انتخابات پارلمانی ماه مه 2015 میلادی و فشارهای ناشی از افزایش محبوبیت حزب اروپا ستیز و مخالف مهاجرت یوكیپ ، سیاست كاهش مهاجرت و ضدیت با اتحادیه اروپا را در پیش گرفته است.

براساس گزارش های منتشر شده، به منظور تشدید شیوه های كنترلی برای جلوگیری از ورود مهاجران غیرقانونی و نیز مظنونین تروریستی به انگلیس، از روز چهارشنبه قرار است سازوكارهای جدید قانونی در این كشور به اجرا گذاشته شود.

به نوشته ساندی تلگراف، براساس این سازوكار جدید قانونی شركت های هواپیمایی و مسافربری موظف خواهند بود تا اطلاعات مندرج در گذرنامه مسافران را توسط رایانه های مخصوص ثبت كرده و برای وزارت كشور انگلیس (هوم آفیس) ارسال كنند.

اروپام**4** 1552

سرخط اخبار جهان