۱۷ فروردین ۱۳۹۴،‏ ۳:۲۶
کد خبر: 81560740
T T
۰ نفر
روزنامه كيهان در يك نگاه

تهران – ايرنا - روزنامه كيهان در 21 هزارو بيست و هفتمين شماره خود (روز دوشنبه) خبر نخست خود را به ادعاي قابل بررسي گاردين با استناد بهPMD با تيتر بازرسي مراكز نظامي ايران بخشي از توافق لوزان است اختصاص داده است.

به گزارش ايرنا در بخشي از اين مطلب آمده است:

روزنامه انگليسي گاردين در تحليلي نوشت؛ توافق لوزان به بازرسان آژانس اجازه مي‌دهد از مراكز نظامي ايران بازرسي بعمل آورند.

واكنش‌ها و ارزيابي‌ها از توافق لوزان همچنان ادامه دارد. در همين زمينه روزنامه انگليسي گاردين در يادداشتي نوشته است كه پس از اجراي تعهدات ايران در توافق جامع هسته‌اي، اغلب تحريم‌هاي ايران برداشته مي‌شود، اما اين امر مي‌تواند 6 تا 8 ماه زمان ببرد.

گاردين به نقل از ديپلمات‌هاي غربي نوشته است كه براساس تفاهمي كه هفته گذشته در شهر لوزان سوئيس ميان ايران و 1+5 شكل گرفت، ايران از همه تحريم‌هاي اقتصادي و مالي رها خواهد شد، اما اين اتفاق تنها زماني روي مي‌دهد كه تهران به ليستي شامل شرايطي دقيق عمل كند؛ امري كه انتظار مي‌رود دستكم 6 ماه زمان ببرد.

عكس نخست اين شماره روزنامه كيهان به حضور وزير بهداشت و سردار نقدي در جمع جهادگران اردوهاي جهادي اختصاص يافته است.

در خبر مربوط به اين عكس آمده است: وزير بهداشت تعطيلات آخر نوروز سال 94 را در روستاهاي محروم استان خوزستان و در جمع جهادگران و مردم اين منطقه گذراند.

به گزارش فارس، 15 سالي مي شود كه برخي از جوانان كه عموما پايتخت نشين بودند در قالب گروه هاي جهادي و به صورت خودجوش و مردمي به مناطق و روستاهاي محرومي رفتند كه شايد تا كنون هيچ مسئولي اعم از محلي و دولتي آنجا را نديده باشد.

مناطقي كه تا كسي نبيند نمي تواند حتي حدس بزند كه ممكن است در نقطه‌اي محروميت از امكانات تا اين حد وجود داشته باشد. اين جوانان جهادي كه دانش آموز، دانشجو و طلبه نيز در بين آن ها كم ديده نمي شود تعطيلات عيد و يا زماني كه درس و بحث شان تعطيل مي‌شود بار سفر مي بندند و به ديار هم وطناني مي روند كه چشم به كمك آن ها دوخته اند.

اين روزنامه در ياد داشت خود با عنوان 5 هزار بزرگتر از 19هزار به قلم حسين شريعتمداري آورده است:

1- انتظار اين بود- و هنوز هم هست- كه مسئولان محترم در مقابل انتقادهاي مستند كساني كه توافق لوزان را با منافع ملي كشورمان ناسازگار مي‌دانند، پاسخ‌هاي روشن و مستندي ارائه كنند ولي تاكنون نه فقط اين انتظار برآورده نشده است بلكه اعضاي محترم تيم هسته‌اي در پاسخ منتقدان به كلي‌گويي اكتفاء كرده‌اند و در مواردي نيز برخي از وابستگان دولت- و نه اعضاي تيم مذاكره‌كننده- در مصاحبه‌ها، نوشته‌ها و سخنراني‌هاي پي در پي خود، منتقدان را به باد تهمت و افتراء گرفته و آنان را با دشمنان نظام همسو معرفي كرده‌اند! بي‌آن كه كمترين توضيحي داده و يا دليل و سندي بياورند كه كداميك از انتقادات مطرح شده به توافق لوزان را نابه‌جا و غيرواقعي مي‌دانند و در مقابل آن، چه پاسخ منطقي و قانع‌كننده‌اي دارند؟!

ريچارد هاس: امتيازات مهمي گرفتيم اما لغو تحريم‌ها بلاتكليف است، رئيس‌جمهور: رقباي كم‌فكر و دشمنان ايران از توافق لوزان ناخشنودند!، فتاح رئيس كميته امداد شد، رزمندگان عراقي به شكرانه آزادسازي تكريت به زيارت امام‌حسين(ع) شتافتند، قيمت‌ها در بازار سكه و ارز افزايش يافت و نخست‌وزير عراق: آمريكا مي‌خواست بغداد به دست داعش سقوط كند از ديگر عناوين خبري اين روزنامه در صفحه نخست است.

شبس**1708**1613

سرخط اخبار فرهنگ