دو هزار و 869 مادر و همسر شهدا زير پوشش بنياد شهيد استان يزد

يزد - ايرنا - مديركل بنياد شهيد و امور ايثارگران يزد گفت: دو هزار و 869 مادر و همسر شهدا زير پوشش اين نهاد در استان هستند .

به گزارش ايرنا احمد ابراهيمي روز شنبه در آيين تكريم مادران و همسران شهداي يزد افزود: از اين تعداد دو هزار و 173 نفر مادران شهدا و بقيه نيز همسران شهيدان استان هستند .

وي با گراميداشت ياد و خاطره شهداي والامقام استان به مادران شهدا براي تربيت چنين اسطوره هايي كه در راه وطن جانفشاني كردند تبريك گفت.

اين مسوول از صبر و استقامت خانواده شهدا تجليل كرد و افزود: اگر نبودند مادران و همسران بزرگوار شهداي ايران اسلامي قطعا موفقيت هاي ما در طول هشت سال دفاع مقدس تحت الشعاع قرار مي گرفت.

ابراهيمي گفت: اين عزيزان همواره چون كوه پشت رزمندگان حضور داشتند و باعث شدند سپاهيان اسلام با فراغ بال به جنگ دشمن متجاوز بشتابند.

وي اضافه كرد: مادران و همسران شاهد با تاسي به بانوي بزرگ اسلام حضرت ام البنين(ع) هيچگاه در نبود عزيزان بي قراري نكردند و با اقتداري ستودني در جامعه حضور پيدا كردند و منشاء اثر و خدمت در جامعه اسلامي شدند.

مديركل بنياد و امور ايثارگران يزد گفت: اقتدار و امنيت كنوني كشور مديون ايثار و از خودگذشتگي شهدا و ايثارگران و خانواده هاي صبور آنها است و بايد پيوسته قدردان آنان باشيم.

ابراهيمي گفت: راه عزت و عظمت در گرو قدرداني و تجليل از مادران و همسران شهيدان است و بايد فرهنگ ايثار و شهادت در جامعه گسترش يابد .

استان يك ميليون و 50 هزار نفري يزد چهار هزار شهيد تقديم انقلاب اسلامي كرده است ك3

7536/ 6197

سرخط اخبار استان‌ها