۱۵ فروردین ۱۳۹۴،‏ ۹:۱۳
کد خبر: 81558488
T T
۰ نفر
كاهش 39 درصدی تلفات سوانح رانندگی نوروز 94 در آذربایجان غربی

ارومیه - ایرنا - فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی گفت: تلفات سوانح رانندگی جاده ای در طرح نوروزی امسال در استان 39 درصد نسبت به این طرح در سال گذشته كاهش یافت.

طرح نوروزی پلیس راه از 25 اسفند سال 93 آغاز شد و تا 14 فروردین امسال ادامه داشت.

سرهنگ عباس فرمانی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این میزان كاهش، بسیار فراتر از هدف گذاری های انجام شده در خصوص كاهش تلفات تصادفات رانندگی در طرح نوروزی امسال بوده كه امیدواریم این روند در طول سال نیز تداوم یابد.

وی اضافه كرد: هدف گذاری اولیه پلیس، كاهش 10 درصدی تلفات سوانح رانندگی در كشور و آذربایجان غربی بود كه این رقم در پایان سفرهای نوروزی به 39 درصد در استان رسید.

وی اظهار كرد: در سفرهای نوروزی امسال در آذربایجان غربی 17 نفر از هموطنان جان خود را از دست دادند در حالیكه این رقم در مدت مشابه سال گذشته 28 نفر بود.

فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی از كاهش 39 درصدی تصادفات فوتی در استان در نوروز امسال خبر داد و گفت: در طرح نوروزی سال گذشته، 23 تصادف فوتی داشتیم كه این رقم امسال به 14 تصادف رسید.

سرهنگ فرمانی در ادامه با اشاره به افزایش تصادفات جرحی در جاده های استان در طرح نوروزی امسال افزود: افزایش 43 درصدی تصادفات جرحی و 12 درصدی مصدومان رانندگی را در مدت اجرای این طرح در استان نسبت به طرح نوروزی سال گذشته شاهد بودیم.

وی اظهار كرد: در مجموع 356 تصادف فوتی، جرحی و خسارتی در جاده های آذربایجان غربی در مدت اجرای طرح نوروزی امسال اتفاق افتاد كه 66 مورد بیشتر از طرح نوروزی سال گذشته بود.

وی با قدردانی از همراهی رانندگان و احتیاط بیشتر آنها در مدت اجرای طرح نوروزی در جاده های آذربایجان غربی اضافه كرد: نقش رسانه ها در آگاه سازی و اطلاع رسانی وضعیت جاده ها و هشیار كردن بیشتر رانندگان در طرح نوروزی امسال بسیار قابل توجه بود.

فرمانده پلیس راه آذربایجان غربی گفت: در ابتدای طرح شاهد رشد تصادفات در جاده های استان بودیم ولی با تداوم اجرای طرح و انجام اقدامات كنترلی و همراهی رسانه ها توانستیم این روند را بهبود بخشیده و به كاهش نزدیك به 40 درصدی تلفات تصادفات رانندگی برسیم.

550 نفر از كاركنان پلیس راه در طول اجرای طرح نوروزی سال 94، كنترل شبانه روزی جاده های آذربایجان غربی را بر عهده داشتند.

آذربایجان غربی در نوروز امسال میزبان صدها هزار نفر از هموطنان بود و جاده های پرترافیكی در این ایام داشت كه با وجود این سفرها كاهش تلفات بسیار چشمگیر بوده است.

2077/2093