گزارش واقعه شیراز درحال نهایی شدن/احضار و جلب 9 نفر توسط دستگاه قضایی استان فارس

تهران- ایرنا- معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور اعلام كرد: گزارش واقعه شیراز در حال نهایی شدن است و تا چند روز آینده به مسوولان ذیربط ارایه خواهد شد .

به گزارش ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی وزارت كشور، حسین ذوالفقاری روز دوشنبه درباره آخرین وضعیت پیگیری واقعه شیراز گفت: همه ابعاد این موضوع مورد بررسی قرار گرفته و كلیه مستندات و مدارك تهیه شده است.

وی ادامه داد: با بررسی های میدانی كه صورت گرفته گزارش نهایی تهیه و به وزیر كشور و ریاست شورای امنیت كشور ارایه و تا چند روز آینده نیز به مسوولان تقدیم خواهد شد.

معاون امنیتی و انتظامی وزارت كشور اضافه كرد: در این گزارش به زمینه ها و عواملی كه در بروز این گونه وقایع موثر بوده اند نیز توجه شده و علاوه بر شناسایی عوامل متعرض به آقای مطهری به دیگر عوامل و عناصری كه در بروز حادثه نقش داشته اند و یا به مسوولیت قانونی خود عمل نكرده اند، پرداخته شده است.

ذوالفقاری خاطر نشان كرد: اكنون هماهنگی و همراهی مناسبی بین مسوولان كشوری و استانی برای اقدام قانونی وجود دارد و تاكنون توسط دستگاه قضایی استان تعداد 9 نفر احضار و جلب شده اند و برای آن ها قرار وثیقه صادر شده است.

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی هجدهم اسفند 93 بنا به دعوت یك تشكل سیاسی دانشگاهی قصد سخنرانی در تالار حكمت دانشگاه شیراز داشت كه برخی افراد با حمله به ماشین حامل وی در فرودگاه این شهر مانع رسیدن این نماینده مجلس به محل سخنرانی شدند.

مهاجمان شیشه های خودرو حامل علی مطهری را شكستند و نزدیك به سه ساعت او را در كلانتری گل سرخ نزدیك فرودگاه شیراز محاصره كردند.

مطهری سرانجام بدون حضور در دانشگاه، فرودگاه را به سمت تهران ترك كرد و مراتب اعتراض خود را به رسانه ها، مسوولان و مردم اعلام كرد.

سیام**7261/1429