۹ فروردین ۱۳۹۴،‏ ۱۸:۱۸
کد خبر: 81554398
۰ نفر
مردم تركیه تجاوز به یمن را محكوم كردند

استانبول-ایرنا- صدها نفر از مردم تركیه در استانبول روز یكشنبه با برگزاری تظاهرات، تجاوز نظامی عربستان به یمن را محكوم و هم پیمانان عربستان سعودی وسیاست دولت تركیه در قبال یمن را سرزنش كردند.

به گزارش ایرنا، تظاهرات كنندگان تركیه ای بنا به دعوت مجمع حق و آزادی با تجمع در مقابل سركنسولگری عربستان سعودی در استانبول شعارهای مرگ بر آمریكا و مرگ بر رژیم صهیونیستی سر دادند.

سخنگوی معترضان با قرائت بیانیه ای گفت: عربستان سعودی و دیگر كشورهای نوكر استكبار كه جرات همكاری برای مقابله با اشغالگریهای آمریكا و استكبار جهانی را ندارند، امروز برای مقابله با انقلابیون یمن همدست شده اند.

معترضان اعلام كردند كه تجاوزگران به یمن و عاملان این اقدام غیرقانونی و نابحق را محكوم می كنند.

تظاهرات كنندگان با عنوان اینكه تجاوزگران باید هر چه سریعتر به اقدامات ضد انسانی خود علیه مردم یمن پایان دهند ، گفتند از همه هم پیمانان استكبار در این تجاوز و در راس آنها از دولت تركیه و دیگر كشورهایی كه از این تجاوز حمایت می كنند ، می خواهیم كه به این اقدام شرم آور خود خاتمه دهند.

این تظاهرات بدون مداخله پایان یافت و تظاهرات كنندگان به آرامی متفرق شدند.

شب گذشته نیز شیعیان استانبول با برگزاری تظاهرات تجاوز نظامی عربستان سعودی به یمن را محكوم كرده بودند.

معترضان پرچم های یمن و پارچه نوشته هایی را حمل می كردند كه بر روی آن نوشته شده بود، مردم یمن تنها نیستند، زنانی كه در این تظاهرات شركت كرده بودند نیز یك صدا فریاد می زدند كه زینب های یمن تنها نیستند.

شركت كنندگان در این تظاهرات همچنین شعار می دادند كه، 'شاه عربستان به چند فروختی امت اسلامی را'.

شیعیان معترض تركیه ای كه تا میدان حالكالی راهپیمایی كردند، در پایان این تظاهرات در حمایت از مردم یمن و در محكومیت تجاوز عربستان سعودی و هم پیمانانش به یمن بیانیه ای قرائت كردند.

خاورم ** 2010**1566

سرخط اخبار جهان