وزیر دفاع پاكستان: تصمیمی برای مشاركت در جنگ علیه یمن نداریم

اسلام آباد - ایرنا - وزیر دفاع پاكستان با تاكید بر اینكه كشورش در هرگونه جنگ و درگیری كه باعث اختلاف افكنی در امت اسلامی شود، مشاركت نخواهد كرد، گفت: هیچ تصمیمی برای مشاركت در جنگ علیه یمن نگرفته ایم.

خواجه آصف ساعتی پیش با حضور در مجلس ملی پاكستان، ضمن ارائه توضیحاتی در باره نقش و موضع پاكستان در تحولات یمن، گفت كه پاكستان صرفا خود را متعهد به حفاظت از تمامیت ارضی عربستان سعودی می داند و تعهد دیگری ندارد.

وی تاكید كرد كه پاكستان می كوشد نقش یك تسهیل كننده را برای كمك به حل مسایل و اختلافات در جهان اسلام ایفا كند.

خواجه آصف گفت: پاكستان در هرگونه تنش و درگیری كه منجر به اختلاف در جهان اسلام شود، مشاركت نخواهد كرد و بجای وارد شدن به اینگونه مسایل، بهتر است برای حل این اختلافات و تقویت وحدت در جهان اسلام ایفای نقش كنیم. بنابر این پاكستان برای ایفای نقش در زمینه كمك به پایان دادن تنش ها و اختلافات در جهان اسلام آمادگی كامل دارد.

وی افزود: قرار بود امروز برای بررسی درخواست عربستان به ریاض سفر كنیم اما چند روزی صبر می كنیم و اگر نیاز باشد، به عربستان خواهیم رفت.

شب گذشته در جلسه عالی دولت و ارتش پاكستان با حضور نخست وزیر و فرمانده ارتش پاكستان، تصمیم گرفته شد تا وزیر دفاع پاكستان امروز به ریاض سفر كند اما براساس اظهارات امروز خواجه آصف، این سفر فعلا منتفی شده است و این امر می تواند به مفهوم دست رد پاكستان به سینه عربستان سعودی تلقی شود.

آساق*1*274**1723