زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی برای دیدار با رهبر فرزانه انقلاب لحظه شماری می كنند

مشهد - ایرنا - خیل عظیم زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی برای دیدار با رهبر فرزانه انقلاب در جوار مضجع شریف ثامن الحجج علی ابن موسی الرضا (ع) لحظه شماری می كنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، جمعیت كثیری از مردم ولایتمدار مشهد و هموطنانی از سراسر كشور از صبح امروز با حضور در صحن های حرم مطهر از جمله صحن جامع رضوی آماده ورود به محل سخنرانی رهبر معظم انقلاب می شوند تا یكبار دیگر با ولی امر مسلمین حضرت آیت الله خامنه ای تجدید بیعت كنند.

جمعیت مشتاق به سمت جایگاه سخنرانی و رواق زیبای امام خمینی (ره) حرم مطهر رضوی در حركت هستند و شمار كثیری از زائران و مجاوران در صحن ها و رواق برای استماع سخنرانی رهبر فرزانه انقلاب آماده می شوند.

رهبر معظم طبق سنت همه ساله در اول فروردین با تشرف به حرم منور رضوی، نقشه راه نظام جمهوری اسلامی را در سال نو تبیین می كنند و مردم مسلمان از سراسر میهن اسلامی خود را در این روز به مشهد الرضا(ع) می رسانند.

امسال نیز ولی امر مسلیمن جهان ساعت 15 در جمع خیل عظیم زائران و مجاوران حرم مطهر امام رضا (ع) كه از سراسر میهن اسلامی و استان خراسان رضوی خود را به این شهر مقدس رسانده اند نقشه راه كشور را تبیین خواهند كرد.

رواق بزرگ امام خمینی(ره) و صحن ها و رواق های حرم مطهر رضوی پیش از ظهر امروز از جمعیت شركت كننده موج می زند و آماده اند تا در نظم و سكوت وصف ناپذیر به دقت به فرمایشات گهربار ولی امر مسلمین گوش فرا دهند و حمایت همه جانبه خود را از رهبری و نظام اسلامی اعلام كنند.

سخنرانی نوروزی رهبر معظم انقلاب برای سومین سال متوالی به طور همزمان به سه زبان زنده دنیا ترجمه و در اماكن متبركه پخش می شود.

این فرمایشات از شبكه های متعدد رادیویی و تلویزیونی و شبكه مجازی آستان قدس و سیستم صوتی و تصویری حرم منور رضوی پخش خواهد شد.

به گزارش خبرنگاران ایرنا، تمام صحن ها و رواق های حرم مطهر امام رضا (ع) شاهد حضور انبوه جمعیتی است كه مشتاقانه خود را برای شنیدن فرمایشات ولی امر مسلمین آماده می كنند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی بمناسبت آغاز سال 1394 هجری شمسی، با تبریك سال نو و نوروز به ملت ایران و همه ملتهایی كه نوروز را گرامی می دارند، سال جدید را سال «دولت و ملت، همدلی و هم زبانی» نامگذاری كردند.

سالانه 25 میلیون زائر از نقاظ مختلف كشور و دنیا به حرم مطهر رضوی مشرف می شوند كه فقط در نوروز و لحظه تحویل سال سه میلیون نفر زائر به جمعیت مشهد افزوده می شود.

7498/1211/1756