حزب الله لبنان خواستار ایستادگی یمنی ها درمقابل صاحبان اندیشه كور تكفیری شد

بیروت – ایرنا - حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای انفجارهای تروریستی انتحاری كه نمازگزاران جمعه را در صنعا پایتخت یمن هدف گرفت و به شهادت و زخمی شدن شماری از انسان های بی گناه منجر شد، به شدت محكوم كرد و از یمنی ها خواست تا یكپارچه درمقابل اندیشه كور تكفیری ایستادگی كنند.

به گزارش ایرنا، در بیانیه حزب الله كه عصر جمعه صادر شد، آمده است كه قربانیان جدید جنایت تروریست های تكفیری در صنعا، انسان هایی هستند كه تنها گناه آنها اقامه نماز و عبادت پروردگار دو جهان در روز مبارك جمعه بوده است.

حزب الله با تعزیت و تسلیت به خانواده شهدای این انفجارهای تروریستی، ملت یمن، نیروهای جنبش انصارالله و سیدعبدالملك بدرالدین الحوثی رهبر این جنبش، از آستان الهی خواستارشفای عاجل مجروحان این جنایت تروریست های تكفیری شده است.

در این بیانیه آمده است: جنایات وحشتناكی را كه تكفیری های تروریست علیه ملت های منطقه مرتكب می شوند ، همه امت را ملزم می كند تا در یك صف واحد درمقابل صاحبان اندیشه كور تكفیری كه هیچ دینی و شرعی را قبول ندارند و هدف آنها فقط مخدوش كردن چهره دین حنیف اسلام با ارتكاب جنایاتی پست است، بایستند.

حزب الله با دعوت از ملت یمن برای رویارویی با چالش ها و تهدیدها با وحدت، همدلی و صبر، تاكید كرده است كه منافع یمنی ها در حل اختلافات داخلی با گفت وگو و گذشت است و این ملت آن را در طول تاریخ خود به نمایش گذاشته است.

در بیانیه حزب الله خاطرنشان شده است:اتحاد و تمسك به وحدت داخلی تنها راه برای رویارویی با توطئه های پستی است كه پشت سر آنها برخی طرف های منطقه ای و بین المللی ایستاده وهدفشان ایجاد فتنه كور و شكاف و گسست بین اركان ملت یمن بر مبنای طایفه ، سیاست و جغرافیا است.

حزب الله ، جنایات تروریست های تكفیری را تنها در خدمت دشمن صهیونیستی و دیگر دشمنان امت دانسته است.

در اثر دو انفجار تروریستی انتحاری در دو مسجد بدر و الحشحوش در صنعا پایتخت یمن هنگام نماز جمعه براساس آخرین آمار اعلام شده 142 انسان بی گناه شهید و 341 تن زخمی شده اند.

انفجار اول مقابل در مسجد بدر و هنگام ورود نمازگزاران به مسجد رخ داد كه به شهادت خطیب و امام جمعه مسجد دكترعلامه مرتضی بن زید المحطوری منجر شد.

انفجار دوم زیر منبر مسجد الحشحوش صورت گرفت كه تعداد زیادی از بی گناهان از جمله كودكان و سالخوردگان شهید و یا زخمی شدند.

بیمارستان های صنعا از مردم یمن درخواست كرده اند برای كمك به زخمی ها نسبت به اهدای خون اقدام كنند.

براساس این گزارش سومین انفجار انتحاری تروریستی كه قرار بود در مسجد امام هادی(ع) در استان صعده شمالی یمن رخ دهد با به هلاكت رسیدن عنصر انتحاری ناكام ماند.

خاورم ** 1324

سرخط اخبار جهان