۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۲۲:۲۴
کد خبر: 81547967
T T
۰ نفر
رييس جمهوري چچن اقدام تروريستي در يمن را محكوم كرد

مسكو- ايرنا- رمضان قادراف رييس جمهوري چچن روز جمعه با انتشار بيانيه اي اقدام تروريستي انفجار در نماز جمعه صنعا كه منجر به كشته و زخمي شدن ده ها نفر از نمازگزاران شد، را محكوم و با بازماندگان اين حادثه ابراز همدردي كرد.

رييس جمهوري چچن در بيانيه خود كه در وبلاگ وي منتشر شده است، با اشاره به اقدام دو تروريست انتحاري در انفجار مساجد در صنعا در روز جمعه روز مقدس براي مسلمانان آن را توطئه كوردلان ضداسلامي خواند كه لحظه اي از ضربه زدن به دين اسلام و مسلمانان آسوده نمي نشينند.

قادراف سازمان هاي اطلاعاتي غرب را مسئول حوادث و فعاليت هاي تروريستي در يمن دانست و افزود: اعمال تروريستي كه در يمن در سال هاي اخير رخ داده است هيچ وجه مشتركي با دين اسلام و مبارزه براي آن ندارد و انفجارهاي تروريستي امروز در مساجد صنعا هم استثنا نيست.

وي در ادامه بيانيه خود غرب و آمريكا را متهم به ايجاد ناآرامي و بي ثباتي در كشورهاي اسلامي كرده و اظهار داشت: آمريكا و غرب اين گونه دمكراسي و آزادي را به كشورهاي ليبي، مصر، سوريه، عراق، تونس، بمن و افغانستان به ارمغان آورده اند.

رييس جمهوري چچن خاطرنشان كرد: با توطئه هاي غرب كشورهاي قدرتمند عربي تضعيف شده و درگير جنگ داخلي شده اند.

قادراف در پايان بيانيه خود با بازماندگان حوادث تروريستي امروز صنعا ابراز همدردي و براي يمن آرزوي برقراري صلح و ثبات كرده است.

بر اساس اعلام منابع خبري تاكنون تعداد كشته هاي حادثه انفجار امروز جمعه در دو مسجد در صنعا پايتخت يمن به 137 تن رسيده است. در اين حادثه تروريستي 345 نفر نيز زخمي شده اند.

اروپام*5*391** 3404

سرخط اخبار جهان