۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۲۰:۲۷
کد خبر: 81547923
T T
۰ نفر
ترافیك در محور قزوین - رشت سنگین است

رشت - ایرنا - رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان گیلان، ترافیك خودروها در محور قزوین رشت را سنگین عنوان كرد.

سرهنگ مهیار رستگار جمعه شب در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار كرد: با آغاز تعطیلات نوروزی، امروز (جمعه) تمامی محورهای گیلان شاهد ترافیك سنگینی بودند.

وی ادامه داد: هم اكنون حجم تردد خودروها در محور قزوین - رشت بعنوان یكی از اصلی ترین راه های گیلان سنگین ولی روان گزارش شده است.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان ترافیك در محور اردبیل - آستارا در غرب استان را نیز پرحجم و روان ذكر كرد.

سرهنگ رستگار با یادآوری اعمال محدودیت های ترافیكی در محورهای گیلان گفت: بر این اساس، عبور و مرور انواع موتورسیكلت در ایام اجرای طرح نوروز در تمامی آزادراه ها و بزرگراه ها و محورهایی كه ضرورت ایجاب كند، ممنوع است.

وی اضافه كرد: همچنین تردد انواع تریلر و كامیون به استثناء حاملین مواد سوختی و فاسدشدنی از ساعت 12 بیست و هفتم اسفندماه جاری تا ساعت یك بامداد پنجم فروردین ماه سال آینده و از ساعت 12 ششم فروردین ماه سال 94 تا ساعت یك بامداد هشتم فروردین ماه و از ساعت 12 یازدهم فروردین ماه تا ساعت یك بامداد پانزدهم فروردین ماه از محور قزوین به رشت و بالعكس ممنوع می باشد.

سرهنگ رستگار افزود: تردد انواع تریلر و كامیون به استثناء حاملین موادسوختی و فاسدشدنی نیز در یكم، دوازدهم، سیزدهم و چهاردهم فروردین ماه سال 94 در محورهای اردبیل به آستارا و خلخال به اسالم ممنوع است.

رییس پلیس راه فرماندهی انتظامی گیلان از همه رانندگان خواست همكاری لازم را با پلیس داشته باشند و برای دریافت اطلاعات از وضعیت راه های استان گیلان با شماره 01333755004 تماس بگیرند.

طرح ترافیكی نوروز 94 از بیست و پنجم اسفندماه آغاز و تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه می یابد.

در این طرح، روزانه 500 نفر نیرو در قالب 70 گروه بصورت گشت های محسوس و نامحسوس در جاده ها و محورهای مواصلاتی استان مستقر هستند.

همچنین 200 پلیس افتخاری و راهور محله در اجرای این طرح همكاری دارند.

51 پایگاه امدادی درون شهری و برون شهری جمعیت هلال احمر استان گیلان نیز همزمان با آغاز این طرح، فعال شده است.ك/3

7295/2007/ 3404