خط قرمز پلیس برای مسافران نوروزی

سمنان - ایرنا - رئیس پلیس آگاهی ناجا، رعایت حقوق مردم و حفظ ارزش های انقلاب اسلامی را خط قرمز پلیس در نوروز دانست كه پلیس با جدیت و برابر قانون برای حفظ آن تلاش می كند.

به گزارش روز جمعه مركز اطلاع رسانی فرماندهی انتظامی استان سمنان، سردار محمدرضا مقیمی در قرارگاه نوروزی امام علی (ع) این استان سمنان، گفت: با توجه به رشد فزاینده ماموریت های یگان های ناجا در سراسر كشور، هدف پلیس در ایام نوروز، خدمت رسانی مضاعف و مناسب به مردم به ویژه مسافران است.

وی كاهش تصادفات جاده ای و تلفات آن را دغدغه مهم كشور دانست و افزود: سنگین ترین مسوولیت پلیس و دستگاه های متولی امر در تعطیلات نوروزی كاهش حوادث ترافیكی و حفظ سلامت شهروندان است.

وی یكی از وظایف اصلی قرارگاه نوروزی امام علی(ع) را رصد لحظه ای محورهای مواصلاتی و حوزه استحفاظی مربوطه عنوان و ابراز امیداوری كرد: با هدایت ستادی و دقیق مسوولان، تلاش جهادی كاركنان و مشاركت فعال مردمی، بهاری شاد و پرنشاط برای تمامی شهروندان رقم بخورد.

مقیمی با اشاره به شرایط جغرافیایی ویژه استان سمنان، گفت: بخش زیادی از مسافران نوروزی از این استان عبور می كنند و این موضوع اهمیت این مسیر را دوچندان و وظیفه پلیس را سنگین‌تر می كند.

وی حضور فیزیكی پلیس و یگان های امدادی و خدماتی در محور تهران - مشهد در استان سمنان را مناسب ارزیابی و اضافه كرد: با توجه به حجم بالای تردد مسافران و زائران نوروزی حرم امام رضا(ع) وضعیت ترافیكی جاده های این استان نیز روان و مناسب است.

رییس پلیس آگاهی ناجا با اشاره به مسافرت تعداد زیادی از مردم و خالی بودن منازل آنان، ضمن توصیه مكرر به شهروندان برای رعایت نكات ایمنی در پیشگری از سرقت، تاكید كرد: پلیس تدابیر ویژه ای برای مقابله با سارقان منازل در نظر دارد.

سرهنگ علی اكبر سلیمانیان جانشین فرماندهی انظامی استان سمنان در این نشست ضمن معرفی وضعیت فرهنگی، اجتماعی و بومی این استان، گزارشی از اقدامات یكساله پلیس ارایه كرد.

رئیس پلیس آگاهی ناجا، با حضور در استان سمنان با بازدید از محورهای مواصلاتی و ایستگاه های انتظامی و ترافیكی جاده ای در قرارگاه نوروزی امام علی (ع) این استان حضور یافت.ك/1

6103

سرخط اخبار استان‌ها