۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۲۰:۱۹
کد خبر: 81547918
T T
۰ نفر
پنج واژگوني خودرو يك روز مانده به عيد نوروز

قم - ايرنا - رييس پليس راه فرماندهي انتظامي استان قم از واژگوني پنج دستگاه خودرو در جاده هاي قم همزمان با سفرهاي نوروزي خبر داد و گفت: اين حوادث 8 مجروح در پي داشته است.

به گزارش ايرنا به نقل از پايگاه خبري پليس، سرهنگ اردشير جمشيدي راد در گفت وگويي اظهاركرد: امروز در سطح استان قم شاهد بارش رحمت الهي بوديم كه با توجه لغزنده بودن جاده ها پنج مورد حادثه واژگوني خودروهاي وانت، نيسان، پرايد و تريلي و اتوبوس ‌رخ داد و بر اثر اين حوادث هشت مجروح داشتيم.

وي تاكيد كرد: رانندگان با رعايت قوانين و مقررات و با سرعت مطمئنه حركت كنند تا مشكلي برايشان اتفاق نيفتد.

رييس پليس راه فرماندهي انتظامي استان اضافه كرد: در شرايط فعلي كه بارندگي داريم و سطح جاده ها لغزنده است رعايت سرعت مطمئنه بايد مدنظر باشد، در شرايط بارندگي سرعت متناسب با آزاده راه 90 تا 100 ، جاده ها حدود 70 تا 80 و در پيچ ها سرعت مطمئنه به 30 تا 40 كيلومتر باشد، بايستي شرايط جاده و جوي در نظر گرفته و رعايت سرعت مطمئنه در نظر گرفته شود.

جمشيدي راد با بيان اينكه روزانه بيش از يك هزار دستگاه اتوبوس در سطح محورهاي مواصلاتي استان تردد دارند، افزود: طرح مشتركي توسط پليس و سامانه حمل و نقل و پايانه هاي استان در حال انجام است اگر اتوبوسي فاقد تجهيزات ايمني باشد از ادامه حركت آن جلوگيري شده و از طريق سامانه پايانه هاي استان به شركت مسافربري مربوطه اعلام و شركت موظف است دستگاه جايگزين براي آن بفرستد.ك/1

/8138/ 6133/

سرخط اخبار استان‌ها