رييس پليس راه گيلان: ترافيك در محور قزوين رشت سنگين است

رشت - ايرنا - رييس پليس راه فرماندهي انتظامي استان گيلان ترافيك خودروها در محور قزوين رشت را سنگين عنوان كرد.

سرهنگ مهيار رستگار جمعه شب در گفت وگو با خبرنگار ايرنا اظهار كرد: با آغاز تعطيلات نوروزي، امروز تمامي محورهاي گيلان شاهد ترافيك سنگيني بودند.

وي ادامه داد: هم اكنون حجم تردد خودروها در محور قزوين رشت بعنوان يكي از اصلي ترين راه هاي گيلان سنگين ولي روان گزارش شده است.

رييس پليس راه فرماندهي انتظامي گيلان ترافيك در محور اردبيل - آستارا در غرب استان را نيز پرحجم و روان ذكر كرد.

سرهنگ رستگار با يادآوري اعمال محدوديت هاي ترافيكي در محورهاي گيلان گفت: بر اين اساس، عبور و مرور انواع موتورسيكلت در ايام اجراي طرح نوروز در تمامي آزادراه ها و بزرگراه ها و محورهايي كه ضرورت ايجاب كند، ممنوع است.

وي اضافه كرد: همچنين تردد انواع تريلر و كاميون به استثناء حاملين مواد سوختي و فاسدشدني از ساعت 12 بيست و هفتم اسفندماه جاري تا ساعت يك بامداد پنجم فروردين ماه سال آينده و از ساعت 12 ششم فروردين ماه سال 94 تا ساعت يك بامداد هشتم فروردين ماه و از ساعت 12 يازدهم فروردين ماه تا ساعت يك بامداد پانزدهم فروردين ماه از محور قزوين به رشت و بالعكس ممنوع مي باشد.

سرهنگ رستگار افزود: تردد انواع تريلر و كاميون به استثناء حاملين موادسوختي و فاسدشدني نيز در يكم، دوازدهم، سيزدهم و چهاردهم فروردين ماه سال 94 در محورهاي اردبيل به آستارا و خلخال به اسالم ممنوع است.

رييس پليس راه فرماندهي انتظامي گيلان از همه رانندگان خواست همكاري لازم را با پليس داشته باشند و براي دريافت اطلاعات از وضعيت راه هاي استان گيلان با شماره 01333755004 تماس بگيرند.

طرح ترافيكي نوروز 94 از بيست و پنجم اسفندماه آغاز و تا 15 فروردين ماه سال آينده ادامه مي يابد.

در اين طرح، روزانه 500 نفر نيرو در قالب 70 گروه بصورت گشت هاي محسوس و نامحسوس در جاده ها و محورهاي مواصلاتي استان مستقر هستند.

همچنين 200 پليس افتخاري و راهور محله در اجراي اين طرح همكاري دارند.

51 پايگاه امدادي درون شهري و برون شهري جمعيت هلال احمر استان گيلان نيز همزمان با آغاز اين طرح، فعال شده است.ك/3

7295/2007

سرخط اخبار استان‌ها