۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۲۰:۱۶
کد خبر: 81547915
T T
۰ نفر
بازگشت دهها هزار شهروند مصري شاغل در ليبي به كشورشان

تهران – ايرنا – يك مقام مصري و رسانه هاي دولتي اين كشور روز جمعه اعلام كردند كه بيش از 45 هزار شهروند مصري از هنگام انتشار تصاوير كشتار كارگران اين كشور در ليبي در ماه فوريه به كشورشان بازگشته اند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از قاهره، صدها هزار شهروند مصر در كشور ناآرام و بحران زده ليبي كار مي كنند تا درآمد خود را براي خانواده هايشان در كشورشان بفرستند كه شمار دقيق آنها به دليل تردد غيرمجاز بسياري از آنان نامشخص است.

ارتش مصر در پي كشتار 21 گروگان كه بيشتر آنها مصري بودند به دست تروريست هاي داعش، اقدام به حملات هوايي عليه مواضع اين گروه در خاك ليبي كرد.

به گفته محمد رحمه سخنگوي سازمان هوانوردي كشوري مصر، از هنگام انتشار تصاوير كشتار در ليبي تا روز جمعه، 11 هزار و 500 مصري از طريق تونس كه همسايه غربي ليبي به شمار مي رود، به كشورشان بازگشته اند.

همچنين به گزارش رسانه هاي دولتي مصر، حدود 34 هزار شهروند اين كشور در ليبي در همين دوره از طريق زميني به كشورشان بازگشته اند.

يك گروه وابسته به داعش در ليبي در 15 فوريه (26 بهمن) با انتشار تصاوير ويديويي مسئوليت كشتار مصري ها را بر عهده گرفت.

ليبي از هنگام سقوط معمر قذافي حاكم مستبد اين كشور در سال 2011 دچار بحران و داراي دو دولت و دو پارلمان و نيروهاي شبه نظامي رقيب است كه براي دستيابي به منابع نفتي سرشار اين كشور درگير هستند.

خاورم**1486**1577

سرخط اخبار جهان