توان و استعدادهای اقتصاد داخلی مهمترین راهبردهای سال 93 بود

یزد-ایرنا-امام جمعه موقت میبد توجه به اقتصاد مقاومتی ،اقتدار داخلی و ثروت ها ، توان و استعدادهای اقتصاد داخلی را از مهمترین راهبردهای سال 93 و توصیه های مقام معظم رهبری خواند .

به گزارش ایرنا،حجت الاسلام محمد اعرافی در خطبه های نماز جمعه میبدبا بیان اینكه نباید در اقتصاد و سایر عرصه ها چشم به دست دشمن دوخت حتی اگر مذاكرات نتیجه بخش باشد و تحریم ها برداشته شود تصریح كرد:بارها رهبر معظم انقلاب تاكید كردند اگر به تولید داخلی تكیه كنیم و اقتدار و اعتماد به نفس خود را در این راستا حفظ كنیم دشمن در هیچ یك ازعرصه ها نمی تواند ملت بزرگ ایران را به زانو در آورد .

خطیب جمعه میبد گفت:برای مقابله با استكبار نباید درهیچ یك از عرصه ها فریب خنده های ظاهری دشمن را خورد .

وی مقاومت 51 روزه مردم عزه در مقابل رژیم مسلح صهیونیستی و آزادی استان صلاح الدین و تكریت عراق با همت و مجاهدت و كمك مستشاری ایران اسلامی و بسیج مردمی عراق را از مهمترین تحولات سال 93 عنوان كرد و افزود:این تحولات همچنان ادامه دارد تا ریشه این غده سرطانی داعش را از منطقه بیرون بیاورد.

خطیب جمعه میبد در ادامه با اشاره به تقارن سالروز شهادت فاطمه زهرا سلام الله علیها با ایام عید باستانی نوروز،بررعایت حرمت ایام فاطمیه تاكید كرد و گفت:بهار و زنده شدن طبیعت همراه با ایام فاطمیه مایه بركت است .

حجت الاسلام اعرافی با بیان اینكه دید و بازدید و تبریك سال نو و توجه به صله رحم از تاكیدات اسلام در ایام نوروز است گفت:دو چیز در نوروز بركت است یكی همان توجه به صله رحم،دید و بازدید و تبریك و توجه به فقرا است و دیگری این كه این موارد اگر همراه با باطن بركت باشد زندگی ما را الهی و معنوی می كند و این همان الگویی از فاطمه زهرا سلام الله علیها و امیرالمومنین حضرت علی (ع) است كه كدورت ها را برطرف و اختلافات را كنار و عمر را افزایش می دهد .

ك/2

7548/6197

سرخط اخبار استان‌ها