مقام صهيونيست: عمق روابط دفاعي واشنگتن - تل آويو حفظ مي شود

تهران - ايرنا - مدير امور راهبردي وزارت جنگ رژيم صهيونيستي روز جمعه اعلام كرد كه روابط دفاعي اين رژيم با آمريكا به رغم تشديد اختلافات بين مقام هاي دو طرف، عميق مي ماند.

به گزارش خبرگزاري فرانسه از بيت المقدس، 'آموس گيلاد' گفت: تصوير روشني وجود دارد در اين خصوص كه مناسبات امنيتي بسيار محكم است.

وي افزود: روابط دفاعي از استحكام كامل برخوردار است و مسائل مرتبط با گفت وگوهاي امنيتي، عميق و گسترده است، ضمن اينكه اين مناسبات ادامه دارد و خواهد داشت.

براساس اين گزارش، دو روز كامل پس از پيروزي حزب ليكود به رياست بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي در انتخابات پارلماني اين رژيم، باراك اوباما رييس جمهوري آمريكا در تماس تلفني به وي تبريك گفت، اگرچه پيام تبريك وي سرد بود.

از سويي كاخ سفيد روز گذشته (پنجشنبه) هشدار داد كه ممكن است از حمايت ديپلماتيك از رژيم صهيونيستي در سازمان ملل كنار بكشد.

اين درحالي است كه دولت خودگردان فلسطيني وعده داده است به كارزار ديپلماتيك خود در سازمان ملل براي پايان دادن به اشغالگري رژيم صهيونيستي و دستيابي به استقلال شدت بخشد.

اوباما گفته است كه وعده نتانياهو در مبارزات انتخاباتي اش به مخالفت با تشكيل كشور فلسطيني، واشنگتن را به بررسي مجدد مساله حمايت از تل آويو وا مي دارد.

درهمين حال، تحليلگران با استناد به موضع گيري هاي برخي دولتمردان آمريكايي قبل و پس از انتخابات و حتي بعد از اعلام نتايج انتخابات پارلمان اسراييل و خودداري اوباما براي پيشدستي در تبريك به نتانياهو، استنباط كرده اند كه تاكتيك هاي جديد رهبران صهيونيستي در سياست داخلي و خارجي مي رود تا فاصله واشنگتن با تل آويو را بيشتر كرده و مناسبات مطلوب تاريخي ميان آنان را به خطر اندازد.

خاورم**9109**1392

سرخط اخبار جهان