۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۸:۵۷
کد خبر: 81547886
T T
۰ نفر
تشدید نظارت بر بازار در شهرستان نیر

اردبیل - ایرنا- ریس سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان نیر از تشدید كنترل و نظارت بر بازارخبر داد.

عوض پاشازاده روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: بازرسان، قیمت و كیفیت اقلام عرضه شده را به دقت تحت كنترل دارند تا آنچه كه در این سبد برای مردم پیش بینی شده است، با قیمت مناسب و بالاترین كیفیت در اختیار آنها قرار گیرد.

وی بر بازرسی دقیق تر بازرسان بر كالاهای اولویت دار سبد مصرفی خانوار تاكید و اظهاركرد: در این ایام، طرح بازرسی ویژه جایگاه های عرضه میوه شب عید و رستوران ها و هتلداران به ویژه وضعیت توزیع و تامین میوه نوروزی هم با جدیت بیشتری اجرا می شود.

پاشازاده به نظارت بر میادین میوه و تره بار اشاره كرد و گفت: در بخش خدمات نیز از شركت های مسافربری، حمل و نقل درون شهری، حمل و نقل برون شهری، اماكن تفریحی، فرهنگی، آب گرمها، غذاخوری ها، مراكز اقامتی و رستورانهای بازرسی می شود.

وی از 19 گروه كالایی به عنوان اولویت های اساسی طرح نظارتی ویژه نوروز خبر داد و اظهاركرد: این گروه كالایی شامل البسه و پوشاك، كیف و كفش، آجیل و خشكبار، شیرینی، خوار و بار، لبنیات، گوشت مرغ، گوشت قرمز، ماهی، قند و شكر، روغن و برنج می باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت شهرستان نیر ادامه داد: با نزدیك شدن به روزهای پایانی سال، مردم در تب و تاب خریدهای نوروزی هستند كه در این میان معدود فروشندگانی نیز موقعیت را مناسب دیده و با گرانفروشی و مصادیق تخلفات اقتصادی از افزایش تقاضای به وجود آمده سوء استفاده می كنند.

پاشازاده اضافه كرد: شهروندان می توانند تخلفات احتمالی فروشندگان را با شماره تلفن 124 اطلاع دهند و بازرسان این سازمان حداكثر ظرف مدت 10 دقیقه در محل حاضر و موضوع را بررسی می كنند.

شهرستان نیر در 35 كیلومتری جنوب اردبیل واقع است.

7116/6016

سرخط اخبار استان‌ها