هلال احمر شهرستان كوثر به استقبال مسافران نوروزي رفت

اردبيل- ايرنا- در آستانه فرا رسيدن سال نو و آغاز مسافرت هاي نوروزي، طرح ملي ايمني و سلامت مسافران نوروزي با استقرار چادرهاي نوروزي هلال احمر در ميادين ورودي شهرستان كوثرآغاز شد.

رييس جمعيت هلال احمر كوثر روز جمعه به خبرنگار ايرنا گفت: طرح هاي امداد و نجات نوروزي و طرح ايمني و سلامت مسافران جمعيت هلال احمركوثر شامل طرح راهنماي مسافران ، پايگاه هاي امداد جاده اي و طرح استقرار پزشكان داوطلب براي ارايه خدمات درماني به مسافران روز جمعه آغاز شد.

فردين محمدي افزود: در اين طرح كه از 27 اسفند آغاز شده و تا 15 فروردين ماه سال 94 ادامه دارد، امدادگران، نجاتگران، جوانان و داوطلبان جمعيت هلال احمراين شهرستان به صورت داوطلبانه خدمات خود را به مسافران نوروزي ارايه مي دهند.

وي اظهاركرد: با استقرار اين چادرها جوانان جمعيت هلال احمر راهنمايي هاي لازم در امر تغذيه و سلامت، اطلاعات گردشگري، تفريحي و توريستي را به مسافران نوروزي ارايه مي دهند و بروشورها و بسته هاي فرهنگي نيز بين مسافران توزيع مي شود.

اوگفت:علاوه بر پايگاه هاي سيار امداد و نجات بين شهري يك پايگاه ثابت در جمعيت هلال احمر كوثر مستقر شده است كه آماده ارايه خدمات امدادي به هموطنان و مسافران است.

وي بيان كرد: شهرستان كوثر بر سر راه محور ارتباطي اردبيل به سرچم قرار دارد كه از تراكم بالاي ترافيك و تردد وسايل نقليه برخوردار است.

وي در خصوص امداد رساني به مسافران درجاده سرچم نيز گفت: به منظور ياري رساني به سانحه ديدگان جاده اي اين محور پايگاه امداد جاده اي در سه راهي فاراب برپا شده و امدادگران با آمادگي كامل در آن حضور دارند.

شهرستان كوثر به مركزيت شهر گيوي در 85 كيلومتري جنوب اردبيل قرار دارد.

7123/6016

سرخط اخبار استان‌ها