۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۸:۴۱
کد خبر: 81547876
T T
۰ نفر
26 تن از اعضای داعش در حمله نیروهای ائتلاف درغرب بغداد كشته شدند

تهران - ایرنا - یك منبع نظامی عراق از هلاكت 26 تن از اعضای داعش دراثر حملات هوایی نیروهای ائتلاف به مواضع این گروه در شهر الكرمه در غرب بغداد خبر داد.

به گزارش روز جمعه خبرگزاری آناتولی به نقل از سرهنگ 'فزع الجمیلی' از فرماندهان نیروهای مقاومت مردمی ؛ این افراد طی دو حمله امروز صبح نیروهای ائتلاف به محل های تمركز این گروه در داخل شهر الكرمه در استان الانبار در 35 كیلومتری غرب بغداد كشته شده اند.

وی گفت: در بین كشته شدگان شش فرمانده ارشد داعش بودند و تعداد دیگری نیز در این حمله زخمی شده اند.

جمیلی گفت: همزمان با این حملات هوایی ، نیروهای ارتش عراق و پیشمرگه ها و نیروهای مقاومت مردمی عملیات زمینی را علیه داعش با هدف آزادسازی منطقه السجر در جنوب الكرمه آغاز كرده اند تا خطوط امدادرسانی به داعش از شهر فلوجه در استان الانبار را قطع كنند.

ازسوی دیگر گزارش منابع پزشكی حاكی از كشته شدن سه تن از نیروهای مقاومت مردمی دراثر حملات داعش به شهر دجله در شمال شهر سامره است.

'خزعل الجبوری' یكی از افسران ارتش عراق گفت: افراد مسلح داعش صبح امروز به مقر گروه سرایا عاشورا (از گروه های مقاومت مردمی) حمله كردند كه در نتیجه این حمله درگیری ها تا دو ساعت ادامه یافت و سرانجام با عقب نشینی نیروهای داعش پایان گرفت.

وی از تعداد دقیق كشته شدگان و خسارات وارده به طرفین گزارش دقیقی ارایه نداد ولی یك منبع پزشكی در بیمارستان سامرا از پذیرش جسد سه نفر و بستری شدن هفت تن از زخمی های گروه های مقاومت مردمی در این درگیری ها خبرداد.

ازسوی دیگر شیخ 'غالب النفوس' رییس عشیره قیسی ها در بیجی در40كیلومتری شمال تكریت از كشتار جمعی افراد این عشیره در منطقه المزرعه در جنوب القضاء خبر داد.

وی گفت: افراد داعش حداقل 30 خانوار ساكن در این منطقه را از همه طرف محاصره كرده اند.

وی از ارتش عراق خواست برای نجات افراد عشیره اش از محاصره داعش نیروهای نظامی به این منطقه اعزام كند تا با شكستن محاصره مانع وقوع یك كشتار جمعی دیگر بدست این گروه شوند.

گفتنی است اغلب افراد عشیره قیسی ها در استان صلاح الدین (كه سنی مذهب هستند) از مخالفان داعش هستند و داعشی ها آنها را خائن و مستحق كشتن می دانند.

داعش در ماه های گذشته صدها نفر از افراد عشیره های سنی ابونمر در عراق و الشعیطات در سوریه را به جرم مخالفت با حضور این گروه در سرزمین هایشان اعدام كرده است.

به رغم عقب نشینی و شكست داعش در مناطقی از استان دیالی، نینوا و صلاح الدین در چند ماه اخیر، این گروه همچنان بر بخش های وسیعی از استان الانبار مسلط است و تلاش می كند مناطقی را كه در دست ارتش عراق هستند را نیز در اختیار بگیرد كه منطقه الرمادی مركز استان الانبار یكی از مهمترین این مناطق است.

خاورم/6002**1392