۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۸:۰۶
کد خبر: 81547863
T T
۰ نفر
وزیر امور زیربنایی و حمل ونقل ایتالیا استعفا داد

رم - ایرنا - در پی تحقیقات قضایی درخصوص سیستم فساد مالی و اداری در مناقصات بزرگ دولتی در ایتالیا، 'مائوریتزیو لوپی' وزیر زیربنایی و حمل و نقل این كشور استعفا داد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رسمی ایتالیا (آنسا)، وزیر حمل و نقل ایتالیا جمعه با حضور در مجلس نمایندگان این كشور به دفاع از عملكردش در مدت 22 ماه وزارت پرداخت و با اینكه شخصا تحت بازجویی قرار نگرفته است ترجیح داد از مقام خود كناره گیری كند و رسما استعفا داد.

وی در مجلس این كشور كه خالی از نمایندگان بود، گفت: من تحت بازجویی نیستم و بنابراین نباید از خود دفاع كنم. من درخواست ضمانت نمی كنم چرا كه هیچ اتهامی علیه من نیست ولی با سربلندی دولت را رها می كنم و به وظیفه خود در پارلمان مانند همیشه ادامه می دهم. ادامه كار زمانی كه تردیدهایی وجود دارند امكان پذیر نیست.

مجلس نمایندگان ایتالیا امروز می بایست در خصوص بازجویی های دادستانی فلورانس درخصوص سیستم فساد مالی و اداری در رابطه با مناقصات بزرگ دولتی كه تاكنون منجر به دستگیری مدیر یك وزارتخانه و یك تاجر شده بود، مطلع می شد.

'متئو رنتزی' نخست وزیر ایتالیا نیز كه بخاطر سفر به بروكسل برای شركت در اجلاس اتحادیه اروپا در پارلمان حضور نداشت، بطور موقت سرپرستی این وزارتخانه را برعهده می گیرد.

اروپام*5*461**1392

سرخط اخبار جهان