32 نفر زندانی جرایم غیرعمد در قالب طرح نوروزی از زندان آزاد شدند

تبریز - ایرنا - مدیرعامل ستاد دیه آذربایجان شرقی گفت: 32 نفر زندانی جرایم غیرعمد در قالب طرح نوروزی از زندان های استان آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

حجت الاسلام حمزه علی محرمی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: این زندانیان با دو میلیارد و 650 میلیون ریال اعتبار از زندان های مراغه، مرند، تبریز، سراب، میانه و اهر آزاد شدند.

وی گفت: 16 نفر از این زندانیان توسط دو خیر تهرانی و با پرداخت 970 میلیون ریال از بند آزاد شدند.

مدیر عامل ستاد دیه آذربایجان شرقی اعلام كرد: امسال 232 نفر از زندانیان جرایم غیرعمد با پرداخت 54 میلیارد ریال از زندان های استان آزاد و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

حجت الاسلام محرمی همچنین در خصوص اقدامات ستاد دیه استان برای جلب رضایت طلبكاران یا كاهش بدهی زندانیان برای فراهم شدن زمینه آزادی آنان، گفت: كمیته صلح و سازش و اخذ گذشت از شاكیان برای رسیدگی به این موضوع تشكیل و افراد متنفذ، معتمدان بازار و افراد موجه عضو این كمیته بوده و روزانه با تعدادی از شاكیان در ستاد دیه استان یا در منزل شاكیان نسبت به اخذ گذشت یا جلب رضایت آنان اقدام می كنند.

وی اضافه كرد: مددكاران زندان های استان نیز در ارتباط با همین موضوع با شاكیان مذاكره و رضایت آنان را جلب كرده و یا شاكیان از بخشی از دیه گذشت می كنند.

حجت الاسلام محرمی یادآوری كرد: امسال از 80 شاكی 30 میلیارد ریال گذشت اخذ شده است.

زندانیان جرایم غیرعمد بیشتر شامل افراد ناتوان از پرداخت دیه تصادفات منجر به فوت، جرح، نقص عضو ، مهریه و جرایم مالی هستند.

7223/1756