۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۷:۴۹
کد خبر: 81547850
T T
۰ نفر
وزیر اطلاعات: حضور در یادمان های دفاع مقدس چشم جان می طلبد

اهواز - ایرنا - وزیر اطلاعات گفت: بازدید از مناطق جنگی دوران دفاع مقدس چشم و گوش جان می طلبد.

به گزارش ایرنا حجت الاسلام والمسلمین سید محمود علوی در حاشیه بازدید از منطقه شلمچه افزود: اینجا منطقه ای پر از تصویرهاست، اما با چشم فیزیكی قابل دیدن نیستند، خیلی فریادها و پیام ها دارد كه با گوش فیزیكی آن را نمی توان شنید آدمی كه منحصر بر حواس ظاهری باشد با آنها نامحرم است، اما افرادی كه اهل دل هستند می توانند حرف هایی را كه در زندگی مان اثر گذار باشد، بشنوند.

وی گفت: اگر انسان با چشم جان بیاید، فریاد یا زهرا، یاحسین و یا مهدی ( عج ) رزمندگان را كه با صدای انفجار خمپاره ها و سفیر گلوله ها در هم آمیخته و عرصه بسیار زیبایی را آفریده است كه حماسه و عزت و سربلندی را رقم می زند می تواند بشنود.

حجت الاسلام والمسلمین علوی افزود : امیدواریم كه مردم عزیز با قدردانی از یادمان شهدا و صحنه هایی كه وجب به وجبش یاد حماسه آفرینی رزمندگان است به این منطقه بیایند.

وی گفت : جوان هایی كه امیدهایی برای آینده زندگی خود داشتند ، وقتی خاك كشور را زیر چكمه های بیگانگان دیدند ، پا روی همه آرزوهای خود گذاشته و جان بر كف گرفته و به نبرد بی امان با دشمن شتافتند و حماسه ها آفریدند و دشمن را از وجب به وجب خاكمان بیرون راندند.

وزیر اطلاعات همچنین از مناطق عملیاتی هشت سال دفاع مقدس و یادمان شهدای شلمچه دیدن كرد.

وی در مراسم جشن تكلیف كاروانهای راهیان نور دانش آموزی كه در یادمان شهدای شلمچه برگزار شد گفت : زیارت عروجگاه شهدا و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنان كمتر از شهادت نیست.

حجت الاسلام علوی افزود:اینجا سرزمین بلوغ است و پاكترین انسانها در هشت سال دفاع مقدس به بالاترین درجه بلوغ یعنی شهادت رسیدند.

وی با بیان اینكه راه شهدا باید ادامه پیدا كند گفت : تفكر منبعث از اسلام و راه شهدا میتواند همواره چراغ راه ما باشد تا با تدبیر و تفكر هوشمند برای سربلندی ایران اسلامی قدم برداریم.

حجت الاسلام سیدمحمود علوی پنجشنبه در نشست سران و معتمدان عشایر عرب و بختیاری خوزستان در اهواز شركت كرد.

6068 / 1539