امام جمعه زابل خواستار پيگيري مطالبات بحق مردم سيستان در سال 94 شد

زابل- ايرنا- امام جمعه زابل خواستار پيگيري مطالبات به حق سالجاري مردم سيستان از سوي مسوولان استاني در سال 94 شد.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام علي اكبر كيخا در خطبه هاي عبادي سياسي اين هفته نماز جمعه زابل افزود: با توجه به اينكه مردم سيستان در طول سال با پديده گرد و خاك شديد رو به رو هستند كه باعث خسارات زيادي به زندگي آنان شده، مسوولان بايد با پيگيري هاي خود در سال 94 تلاش كنند تا يارانه ويژه به مردم اين منطقه اختصاص داده شود.

وي با اشاره به فرا رسيدن سال 94 تا ساعاتي ديگر، ديد و بازديد، كمك به مستمندان، عيدي دادن، مسافرت، آشتي كردن و خانه تكاني را از جمله آداب عيد نوروز دانست كه در روايات به آن تاكيد شده است.

وي اظهار داشت: با توجه به اينكه نوروز امسال مصادف با ايام فاطميه(س) است بايد اجراي برنامه هاي مختلف با حفظ حرمت اين ايام انجام شود.

خطيب جمعه زابل با اشاره به منويات رهبر معظم انقلاب در زمينه اقتصاد مقاوتي تاكيد كرد: اقتصاد مقاومتي بايد از خانواده آغاز شود و سبك زندگي مردم بايد اسلامي باشد.

وي نبود وابستگي اقتصاد به نفت و ورود مردم به بخش هاي توليد را از الزامات اقتصاد مقاومتي عنوان كرد و گفت: اگر اقتصاد بر پايه نفت برنامه ريزي شود اثرات شومي خواهد داشت و دسيسه هاي دشمنان به راحتي در كشور تاثير مي گذارد.

7317/3042/6081

سرخط اخبار استان‌ها