انصارالله : ملت یمن تسلیم عناصر تكفیری و حامیان آنها نمی شود

بیروت - ایرنا – عضو شورای سیاسی جنبش انصارالله با تاكید به اینكه « ملت یمن تسلیم عناصر تكفیری و حامیان داخلی و خارجی آنها نمی شود»، گفت: آمریكا، عربستان سعودی ، قطر و برخی نیروهای داخلی درصدد سوق دادن یمن به درگیری های داخلی هستند.

ضیف الله الشامی درگفت وگو با شبكه خبری لبنانی المنار اظهارداشت: انفجارهای تروریستی به ویژه جنایتی كه امروز (جمعه) در صنعا اتفاق افتاد، نتیجه توطئه های صهیونیستی آمریكایی است.

وی خاطرنشان كرد كه این جنایات تروریستی در چارچوب دسیسه های آمریكا قرار دارد و همه مناطقی را هدف گرفته است كه تلاش می كنند ازهیمنه و سیطره این كشور خارج شوند.

عضو شورای سیاسی انصارالله تصریح كرد:هدف آنچه كه امروز در صنعا اتفاق افتاد و به كشته و زخمی شدن شماری انسان بی گناه منجر شد، تحمیل پرونده های جدید بر یمن است تا شاید تا از این طریق ملت یمن تسلیم شود و در مقابل آنها زانو بزند.

الشامی گفت:به آنهایی كه می گویند ما نمی توانیم یمن را اداره كنیم و این ملت نمی تواند از هیمنه آمریكا و همپیمانان منطقه ای آن رها شود ، تاكید می كنیم همه این توطئه ها و دسیسه ها به زودی شكست خواهد خورد و ملت یمن قدرت كافی و كامل را دارد تا در مقابل آنها بایستد.

وی افزود:ملت یمن به زودی حركت خود را آغاز می كند و این جنایات بدون واكنش و مجازات باقی نخواهد ماند و این ملت هرگز در مقابل جنایات تروریستی تسلیم نخواهد شد.

عضو شورای سیاسی انصارالله تاكید كرد: یمنی ها در صفی واحد در مقابل عناصر تكفیری و حامیان داخلی و خارجی آنها می ایستند و با آنها مقابله می كنند.

المنار گزارش داد كه دو انفجار تروریستی انتحاری در دو مسجد بدر و الحشحوش در صنعا پایتخت یمن هنگام نماز جمعه به شهادت دست كم 46 انسان بی گناه و زخمی شدن ده ها تن دیگر منجر شد.

انفجار اول مقابل در مسجد بدر و هنگام ورود نمازگزاران به مسجد رخ داد كه به شهادت خطیب و امام جمعه مسجد دكترعلامه مرتضی بن زید المحطوری منجر شد.

انفجار دوم زیر منبر مسجد الحشحوش صورت گرفت كه تعداد زیادی از بی گناهان از جمله كودكان و سالخوردگان شهید و یا زخمی شدند.

بیمارستان های صنعا از مردم یمن درخواست كرده اند برای كمك به زخمی ها نسبت به اهدای خون اقدام كنند.

براساس این گزارش سومین انفجار انتحاری تروریستی كه قرار بود در مسجد امام هادی(ع) در استان صعده شمالی یمن رخ دهد با به هلاكت رسیدن عنصر انتحاری ناكام ماند.

خاورم ** 1324

سرخط اخبار جهان