جوانی به اتهام برنامه ریزی برای قتل سرباز انگلیسی محكوم به 22 سال زندان شد

لندن – ایرنا- 'بروستوما زیمانی' جوان 19 ساله روزجمعه از سوی قاضی دادگاه جنایی اصلی انگلیس ( اولد بیلی ) در لندن به دلیل برنامه ریزی برای قتل سرباز انگلیسی ، محكوم به 22 سال زندان شد.

به گزارش ایرنا، زیمانی در جلسه گذشته دادگاه 'اولد بیلی' كه در ماه گذشته برگزار شد متهم شده بود كه قصد داشته است عملی شبیه قتل 'لی ریگبی'، سرباز 25 ساله كه در اوایل سال گذشته میلادی توسط دو انگلیسی نیجریه ای تبار در لندن صورت گرفت، انجام دهد.

براساس گزارش های منتشر شده، زیمانی ، در اگوست سال 2014 میلادی در حالی كه یك چاقوی بزرگ و پتك در دست داشته در خیابانی در شرق لندن توسط پلیس دستگیر شده است.

درهمین حال این جوان كه در اوایل سال 2014 میلادی اسلام آورده است، در برابر هیات منصفه دادگاه اولد بیلی عنوان كرده كه در زمان دستگیری اش گناهی مرتكب نشده است.

منابع قضایی انگلیس گفته اند كه این جوان بعد از اینكه كه دوستش به پلیس گزارش داد كه او قصد دارد سربازان انگلیسی را بكشد، توسط سرویس های امنیتی تحت نظر قرار گرفته و بعد بازداشت شده است.

'آنابل دارلو' بازپرس این پرونده به دادگاه گفته است: این فرد به یك افسرامنیتی بعد از بازداشتش گفته است كه وی زمانی دستگیر شد كه درصدد كشتن یك سرباز انگلیسی در یكی از پادگان های نظامی در لندن بوده است.

در این جلسه دادگاه گفته شده است كه 'بروستوما زیمانی' قبل از دستگیری اش در ماه اگوست سال 2014 میلادی ، در ژوئن همان سال یك بار دیگر دستگیر شده بود.

ˈاندرو پاركرˈ مدیركل سازمان امنیت داخلی انگلیس اخیرا با اعتراف به اینكه سرویس های امنیتی این كشور قادر به متوقف كردن تمامی طرح های تروریستی كه رو به افزایش می باشند، نیستند، گفت: شمار انگلیسی های كه برای پیوستن به گروه های تروریستی و تكفیری به سوریه رفته اند، در حال حاضر در حدود 600 نفر هستند.

گروه تروریستی داعش وسایر گروه های تكفیری و افراطی، دست پرورده های غرب وبرخی ازكشورهای عربی هستند كه تاكنون جنایات بسیاری در كشورهای عراق و سوریه مرتكب شده اند.

اروپام**4** 1552

سرخط اخبار جهان