وزیر كشور: اقدامات بزرگی در حوزه حمل و نقل مشهد انجام شده است

مشهد - ایرنا - وزیر كشور گفت: اقدامات بسیار بزرگی در حوزه حمل و نقل عمومی شهر مشهد انجام شده است.

به گزارش روز جمعه روابط عمومی شهرداری مشهد، عبدالرضا رحمانی فضلی در حاشیه بازدید از توسعه خط یك قطار شهری مشهد افزود: در شهر مشهد اقدامات مناسب و بزرگی در خصوص حمل و نقل عمومی و رفاه حال مردم انجام شده است.

وی افزود: شهردار و مدیرعامل شركت قطار شهری مشهد در خصوص خطوط قطار شهری مشهد زحمات فراوانی كشیدند كه این خود جای تشكر دارد.

رحمانی فضلی ادامه داد: وزارت كشور و سازمان شهرداری هركاری را كه بتواند، برای رفاه بیشتر زائران و مجاوران حرم رضوی انجام خواهد داد تا از رفاه خوبی در زمینه حمل و نقل عمومی برخوردار باشند.

وزیر كشور تصریح كرد: 150 دستگاه واگن برای خط 2 قطار شهری مشهد خریداری شده كه قبل از پایان بهره‌برداری خط 2 وارد شهر مشهد خواهد شد.

عملیات حفاری مسیر 13 هزار و 700 متری خط دوم قطار شهری مشهد از منطقه رضاشهر به سوی منطقه طبرسی شمالی این شهر توسط دو دستگاه تی.بی.ام از تیر ماه 1390 آغاز شده و تاكنون حدود 13 كیلومتر آن حفر شده است.

چهار خط برای قطارشهری مشهد تعریف شده كه از این میان خط یكم آن به طول 19 كیلومتر از پایانه غدیر نخریسی تا وكیل آباد اسفند ماه سال 89 به بهره برداری رسید و روزانه بطور میانگین 100 هزار نفر توسط قطار شهری در مسیر خط یكم آن جا به جا می شوند

7498/1211

سرخط اخبار استان‌ها