۲۹ اسفند ۱۳۹۳،‏ ۱۷:۲۱
کد خبر: 81547830
T T
۰ نفر
سال 93، سال اقتدار ايران با محوريت ولايت فقيه در جهان بود

تهران – ايرنا – امام جمعه دماوند گفت: نكته مهم سال 93 ، نفوذ و اقتدار جمهوري اسلامي ايران با محوريت مقام معظم رهبري بود.

به گزارش خبرگزاري ايرنا، حجت‌الاسلام والمسلمين 'محمد علاءالديني' درخطبه‌هاي عبادي سياسي آخرين نماز جمعه دماوند در سال 93 با اشاره به اهميت جايگاه ولايت فقيه اظهار داشت: امروز شاهد هستيم كه وزير امور خارجه آمريكا در بحث مذاكرات هسته‌اي با تاكيد بر فتوايي رهبري نظام سخن مي گويد.

وي افزود: بايستي اين فتوا رهبر انقلاب در خصوص فعاليت هاي صلح آميز هسته اي به قانون تبديل شود.

وي بيماري و بستري شدن رهبر معظم انقلاب در بيمارستان را يكي از اخبار تلخ سال 93 برشمرد و گفت: گرچه اين اتفاق براي همگان تلخ بود ولي در كنار اين بيماري فرصتي به وجود آمد تا مردم ايران به حقايقي پي‌ ببرند.

علاءالديني با بيان اينكه جشن شكرگذاري ملت ايران براي سلامتي رهبر انقلاب نشان از عشق و ارادت آنان به جايگاه ولايت و مقام معظم رهبري است، خاطرنشان كرد: بستري شدن و اعلام شفاي مقام معظم رهبري كه با شكرگزاري مردم ايران، علما و مردم منطقه همراه بود، به نمايش گذاشتن محبوبيت رهبر معظم انقلاب درجهان است.

وي به يكي از حوادث سال 93 نيز اشاره كرد و افزود: يكي از حوادثي كه در سال 93 اتفاق افتاد، به قدرت رسيدن مسلمانان يمني و شكست داعش با تمامي ادعاهاي آن بود كه موجب شد تا كشورهاي عربي همچون عراق با الگو گيري از فرهنگ هشت سال دفاع مقدس، موفقيت هاي بسياري كسب كنند.

امام جمعه دماوند با بيان اينكه جايگاه داعش آنقدر ضعيف شده كه فرماندهان ارشد اين گروه تروريستي با لباس زنانه فرار مي‌كنند، تصريح كرد: ابوبكر البغدادي سركرده داعش فرار خود را با عنوان خواب جعلي كه ديده است، اعلام مي‌كند كه همه اين حوادث از بركات جايگاه اسلام و قرآن است.

علاءالديني در ادامه به هتك حرمت نشريه فرانسوي شارلي‌‌ابدو به پيامبر گرامي اسلام (ص) اشاره كرد و آن را تلخ‌ترين خاطره سال 93 دانست و گفت: اين اقدام بازتاب زيادي از سوي ملت ايران و مسلمانان جهان داشته كه يكي از اين بازتاب ها، توليد فيلم 'محمد رسول‌الله (ص)' توسط مجيد مجيدي در بعد فرهنگي و برگزاري مانوري مزين به نام 'پيامبر اعظم (ص)' در خليج فارس در بعد نظامي بوده است.

وي بيان كرد: دشمن گرچه در هر دوره ايي با توطئه و دسيسه قصد تخريب جايگاه اسلام و ارزش هاي آن را دارد ولي ملت ايران و مردم جهان ساكت نمي نشينند و در توطئه هاي غرب را خنثي مي كنند.

تهرام/7246/1724

سرخط اخبار سیاست