وزير اطلاعات:حضور در يادمانهاي دفاع مقدس چشم جان مي طلبد

اهواز - ايرنا - وزير اطلاعات گفت:بازديد از مناطق جنگي دوران دفاع مقدس چشم و گوش جان مي طلبد.

به گزارش ايرنا حجت الاسلام والمسلمين سيد محمود علوي در حاشيه بازديد از منطقه شلمچه افزود:اينجا منطقه اي پر از تصويرهاست ، اما با چشم فيزيكي قابل ديدن نيستند ، خيلي فريادها و پيام ها دارد كه با گوش فيزيكي آنرا نمي توان شنيد آدمي كه منحصر بر حواس ظاهري باشد با آنها نامحرم است ، اما افرادي كه اهل دل هستند مي توانند حرف هايي را كه در زندگي مان اثر گذار باشد ، بشنوند.

وي گفت : اگر انسان با چشم جان بيايد ، فرياد يا زهرا ، ياحسين و يا مهدي ( عج ) رزمندگان را كه با صداي انفجار خمپاره ها و سفير گلوله ها در هم آميخته و عرصه بسيار زيبايي را آفريده است كه حماسه و عزت و سربلندي را رقم مي زند مي تواند بشنود.

حجت الاسلام والمسلمين علوي افزود : اميدواريم كه مردم عزيز با قدرداني از اين يادمان شهدا و صحنه هايي كه وجب به وجبش ياد حماسه آفريني رزمندگان است به اين منطقه بيايند.

وي گفت : جوان هايي كه اميدهايي براي آينده زندگي خود داشتند ، وقتي خاك كشور را زير چكمه هاي بيگانگان ديدند ، پا روي همه آرزوهاي خود گذاشته و جان به كف گرفته و به نبرد بي امان با دشمن شتافتند و حما سه ها آفريدند و دشمن را از وجب به وجب خاكمان بيرون راندند.

وزير اطلاعات همچنين از مناطق عملياتي هشت سال دفاع مقدس و يادمان شهداي شلمچه ديدن كرد.

وي در مراسم جشن تكليف كاروانهاي راهيان نور دانش آموزي كه در يادمان شهداي شلمچه برگزار شد گفت : زيارت عروجگاه شهدا و زنده نگه داشتن ياد و خاطره آنان كمتر از شهادت نيست.

حجت الاسلام علوي افزود:اينجا سرزمين بلوغ است و پاكترين انسانها در هشت سال دفاع مقدس به بالاترين درجه بلوغ يعني شهادت رسيدند.

وي با بيان اينكه راه شهدا بايد ادامه پيدا كند گفت : تفكر منبعث از اسلام و راه شهدا ميتواند همواره چراغ راه ما باشد تا با تدبير و تفكر هوشمند براي سربلندي ايران اسلامي قدم برداريم.

حجت الاسلام سيدمحمود علوي پنجشنبه در نشست سران و معتمدان عشاير عرب و بختياري خوزستان در اهواز شركت كرد.

6068

سرخط اخبار استان‌ها